• In English
 • 10 грудня - презентація проекту «ІЗОЛЯЦІЯ: must speak»
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 03 грудня 2020

  10
  грудня

  16:30

  18:00

  четвер

  10 грудня 2020 року о 16:30 відбудеться презентація проекту «ІЗОЛЯЦІЯ: must speak». Захід організовує Міністерство закордонних справ України у співпраці зУкраїнським інститутом, Міжнародним благодійним фондом «ІЗОЛЯЦІЯ» (МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ») та журналістом, письменником і колишнім політв’язнем, який утримувався в Росії — Станіславом Асєєвим.

  «ІЗОЛЯЦІЯ: must speak» — це комплексний проект, який об’єднає політичну і інформаційну кампанію з мистецькою складовою. Його презентація відбуватиметься у Міжнародний день прав людини для того, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до фактів застосування тортур та антигуманної діяльності в незаконній в’язниці «ІЗОЛЯЦІЯ», а також з метою її якнайшвидшого закриття.

  «ІЗОЛЯЦІЯ» — це незаконна в'язниця (концтабір), створена окупаційною владою Російської Федерації на території однойменного культурного центру після захоплення Донецька у 2014 році. Станом на 2014 рік, у тюрмі утримувались понад 100 осіб, у 2019 році — 70. За даними звіту Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в “Ізоляції” ув'язнених піддають тортурам та сексуальному насиллю.

  У презентації проекту візьме участь перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова, Віце-прем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Рєзніков, директор фонду «Ізоляція» Оксана Саржевська-Кравченко, голова організації «Центр громадянських свобод» Олександра Матвійчук, а також Станіслав Асєєв, який презентує свою книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору». Модерує зустріч Тетяна Філевська, креативний директор Українського інституту.

  Захід проходитиме у змішаному форматі (в офлайн та онлайн режимі) і передбачатиме короткі виступи спікерів, після яких буде відкрито можливість для дискусії. До участі в онлайн-форматі запрошуються представники дипломатичного корпусу, неурядових організацій, ЗМІ, правозахисники.

  Акредитація для ЗМІ, які зацікавлені висвітлити подію, доступна за посиланням: https://forms.gle/GzFtNU9BqmhqVJsc6 та відкрита до 18:00 9 грудня.

  Акредитовані ЗМІ матимуть змогу поставити питання учасникам презентації, приєднавшись через платформу Zoom. Підтвердження та посилання для участі у презентації будуть надіслані невдовзі після закриття акредитації.

  Онлайн-трансляція заходу відбудеться англійською та українською мовами на фейсбук сторінках Міністерства закордонних справ України, Українського Інституту та ІЗОЛЯЦІЇ за посиланнями:

  https://www.facebook.com/IZOLYATSIA/posts/3838980756135248 - українською мовою

  https://www.facebook.com/IZOLYATSIA/posts/3838998136133510 - англійською мовою