• In English
 • Група підтримки України

  10 квітня 2014 р. Європейською Комісією (далі – ЄК) створено Групу ЄК з підтримки України.

  Група забезпечуватиме координацію, підготовку головних напрямів роботи ЄК щодо підтримкиУкраїни. Група має повноваження залучати профільних спеціалістів з країн-ленів ЄС для зміцнення співпраціу частині імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також налагоджувати контакти з міжнародною донорською спільнотою та міжнародними фінансовими інституціями.

  Головою Групи призначено Петера Балаша, заступника Генерального директора у Генеральному директораті ЄК з питань торгівлі.

  Координує роботу Групи Комісар ЄС з питань європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення. Група підзвітна Президентові ЄК та Високому представнику ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

  У 2014 році Група разом з Урядом України визначала і координувала отримання Україною необхідної допомоги для планування та впровадження економічних реформ, у т.ч. визначення пріоритетних сфер реформ та їх впровадження (зокрема відповідно до Угоди про асоціацію та Плану дій з візової лібералізації).

  З 2015 року Група сфокусувала свою увагу на підтримці України у розробці та впровадженні програмподальших всеохоплюючих реформ. Основні завдання Групи:

  1. підтримка секторальних реформ в Україні, у тому числі реалізація положень Угоди про асоціацію;
  2. галузеве співробітництво з органами державної влади та громадянським суспільством України;
  3. галузеву співробітництво з Делегацією ЄС в Україні;
  4. координація роботи зі службами Європейської Комісії та Європейської служби зовнішніх дій у відповідних сферах, у тому числі з Консультативною місією ЄС з реформи цивільного сектора безпеки (EUAM).

  Робота Групи ґрунтується на Порядку денному асоціації Україна – ЄС (далі – ПДА), який є спільним практичним інструментом підготовки та сприяння повній імплементації Угоди про асоціацію.

  ДовідковоЦей документ є основним механізмом моніторингу та оцінювання прогресу України у виконанні Угоди про асоціацію, а також моніторингу та оцінювання досягнень всіх цілей політичної асоціації та економічної інтеграції.

  Наразі визначено десять короткострокових пріоритетів у сфері реформування Конституції України, судової системи, законодавства про вибори, сфер боротьби з корупцією, державного управління, енергетики, дерегуляції, державних закупівель, оподаткування та зовнішнього аудиту, які є першочерговими для України.

  Передбачено, що ЄС надаватиме Україні підтримку у виконанні нею цілей та пріоритетів Порядку денного асоціації через застосування усіх наявних ресурсів допомоги ЄС, а також обмін досвідом, поширення кращих практик та «ноу-хау».

  Діяльність Групи розподілена за наступними секціями:

  • політичні питання;
  • економічна стабілізація та структурні реформи;
  • торгівля та митні питання;
  • сільське господарство та санітарні/фітосанітарні питання;
  • юстиція та внутрішні справи, у тому числі боротьба з корупцією;
  • промисловість та підприємництво;
  • енергетика та навколишнє середовище;
  • транспорт та інфраструктура;
  • наукове співробітництво, освіта та соціальна політика.