• In English
 • Офіс реформ Кабінету Міністрів України

  Офіс реформ – це консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який утворено з метою забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ, зокрема щодо планування відповідних заходів, проведення моніторингу та аналізу стану їх виконання.

  Контактна інформація: rdo@kmu.gov.ua; +38 (044) 256-75-23.

  Основні завдання Офісу

  • забезпечення на належному рівні організації та координації впровадження реформ;
  • підготовка пропозицій щодо плану заходів із впровадження реформ на відповідний рік та механізмів реалізації таких реформ;
  • проведення моніторингу стану виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів;
  • проведення аналізу результатів виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади завдань, передбачених планом заходів.

  Документи

  Постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 768 «Про утворення Офісу реформ»

  Положення про Офіс реформ

  Reforms in Ukraine: Progress in 2017 and Priorities for 2018, February 2018

  Reforms in Ukraine: Progress and Priorities, June 2018

  Команда

  Антон Ященко

  Виконавчий директор

  yashchenko@kmu.gov.ua

  Має більше 12 років професійного досвіду в корпоративному та державному секторах у сфері стратегічного планування, підвищення ефективності корпоративного управління, організаційного розвитку, управління проектами та змінами. Очолював незалежний аналітичний центр Bendukidze Free Market Center. Відповідав за впровадження реформи енергетичного сектору в проектному офісі Національної ради реформ України та в Координаційному центрі з впровадження економічних реформ при Президентові України. Працював над проектами реструктуризації виробничих підприємств та організаційного розвитку в енергетичній компанії ДТЕК. Завершив програму лідерства в John F. Kennedy School of Government (Harvard University), здобув ступінь MBA в Києво-Могилянській бізнес-школі та ступінь магістра з міжнародної і прикладної економіки в Донецькому національному університеті.


  Олег Міщенко

  Старший програмний менеджер

  omischenko@kmu.gov.ua

  Експерт із корпоративного управління, внутрішнього аудиту, проектного та ризик-менеджменту, магістр бізнес-адміністрування. Більше 12 років досвіду в корпоративному управлінні, ризик-менеджменті та внутрішньому аудиті в міжнародних та українських компаніях у видобувній та металургійній промисловості, аграрному секторі, роздрібній торгівлі та фінансових послугах. Закінчив бізнес-школу INSEAD (Франція/Сінгапур) зі ступенем Executive MBA, Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка зі ступенем магістра з міжнародної економіки. Є сертифікованим бухгалтером (FCCA), сертифікованим внутрішнім аудитором (CIA), сертифікованим фахівцем з боротьби із шахрайством (CFE).


  Ольга Свириденко

  Проектний менеджер, магістр з бізнес-адміністрування (MBA)

  Група моніторингу та звітності

  osvyrydenko@kmu.gov.ua

  15 років досвіду роботи в проектному та операційному менеджменті у різноманітних сферах бізнесу та державного управління, зокрема: природні ресурси, металургія, нафтогаз, космос, сільське господарство та переробна промисловість. У минулому менеджер проектів інвестиційно-консалтингової групи EastOne. Стажування в Tepper School of business Carnegie Mellon University (2009), США.

  Закінчила Міжнародний інститут менеджменту «МІМ-Київ» та Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили навчально-наукового комплексу «Києво-Могилянська академія».


  Ольга Самойлова

  Проектний менеджер

  Група моніторингу та звітності

  samoilova@kmu.gov.ua

  Експерт із міжнародної економіки, аналітик. Досвід в управлінні проектами під час підготовки Фінальної частини Чемпіонату ЄВРО 2012 у Києві та Донецьку. Робота з проектами в найбільшому Холдингу Східної Європи АТ «СКМ» протягом п'яти років. Закінчила Донецький національний університет, брала участь у парламентських дебатах Oxford IV 2009-2010, Slovenia Debate Academy 2008, навчається за програмою «Міжнародний менеджмент» МВА у Royal Holloway University of London (UK).


  Юлія Музиченко

  Проектний менеджер

  Група моніторингу та звітності

  u.muzychenko@kmu.gov.ua

  Експерт у галузі управління проектами. Більше 11 років досвіду в управлінні проектами та операціями. Працювала у сфері моніторингу та оцінки гуманітарних програм у Представництві МОМ в Україні. Була керівником управління міжнародного співробітництва Державної служби статистики України. Закінчила Національну академію статистики, обліку та аудиту за спеціальністю «Прикладна статистика» і Миколаївський державний гуманітарний університет імені Петра Могили навчально-наукового комплексу «Києво-Могилянська академія».


  Іван Хілобок

  Старший проектний менеджер

  Реформа державного управління

  ivan.khilobok@reforms.in.ua

  Експерт з управління змінами та good governance в публічному та приватному секторі. Десять років досвіду роботи у сферах підвищення ефективності корпоративного управління, стратегічного та організаційного управління. Працював проектним менеджером реформи державного управління проектного офісу Національної ради реформи України. Іван має ступінь магістра з міжнародної економіки Київського національного економічного університету. Завершив річну програму Української школи політичних студій, проект Ради Європи, Україна  —  Франція. Брав участь у Літній академії Університету Мальмо, Швеція, за програмою «Стале державне управління». Має сертифікат АССА, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів, Велика Британія.


  Наталія Ковальчук

  Старший проектний менеджер

  Підвищення спроможності Секретаріату КМУ

  kovalchuk@kmu.gov.ua

  Експерт з організаційного та проектного менеджменту, організаційний коуч. Досвід роботи більше 17 років, у проектному менеджменті  —  10 років. Практичний досвід оптимізації процесів, запуск проектів із нуля, досвід організаційного розвитку у провідних банках України (Raiffaisen bank, ING Bank, UkrSibbank – BNPP). Співробітництво з BCG (Boston Consulting Group) та Luxoft (IT outsourcing). Закінчила Національний Університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Соціологія», Київський національний економічний університет імені В. Гетьмана за спеціальністю «Банківський менеджмент».


  Марина Краснопольська

  Старший проектний менеджер

  Реформа Е- урядування

  krasnopolska@kmu.gov.ua

  Фахівець із впровадження інноваційних технічних проектів та міжнародних проектів у галузі інформаційних технологій. Досвід у впровадженні технічних фінансових проектів - 18 років. Координація проектів за стратегічним розвитком фінансових послуг у банківській сфері та участь у міжнародних технічних проектах. Брала участь у запровадженні системи електронного документообігу в Адміністрації Президента України та координувала процес передачі технічного рішення іншим органам державної влади. У минулому координатор із впровадження електронної системи документообігу при Адміністрації Президента України. Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національну Академію Управління.


  Кирило Клименко

  Старший проектний менеджер

  Реформа державного управління

  klymenko.cyril@kmu.gov.ua

  Експерт із державного управління та міжнародних відносин, адвокат, кандидат юридичних наук, викладач та бізнес-консультант.

  Понад 18 років досвіду роботи у різноманітних сферах бізнесу та державного управління, а також індивідуальної адвокатської діяльності, у тому числі в Європейському суді з прав людини.

  У минулому юридичний радник Проекту Уряду Великої Британії з реформування системи забезпечення житлом військовослужбовців Збройних Сил України Проектного офісу реформ Міноборони, керівник департаментів в Міноборони, Мінагрополітики та Мінекономрозвитку, керівник юридичної служби у торговельних компаніях.

  Завершив програму лідерства в John F. Kennedy School of Government (Harvard University) та програму передової дипломатії в Польському інституті дипломатії ім. Ігнація Яна Падеревського, здобув ступінь магістра права у Київському національному економічному університеті та магістра зовнішньої політики у Дипломатичній академії України при МЗС України.


  Олеся Огризко

  Проектний менеджер

  Реформа державного управління

  ogryzko@kmu.gov.ua

  Міжнародник-аналітик, фахівець у сфері прав людини, зовнішньої політики та гуманітарних відносин. Досвід роботи в міжнародних організаціях, зокрема в ООН, та європейських аналітичних центрах. Співзаснувала представництво найбільшої міжнародної організації в Україні, що займається гуманітарною допомогою Україні в зоні АТО. Заступник голови правління асоціації «Професійний уряд». Засновниця декількох медійних та соціальних проектів в Україні та за кордоном.

  Отримала ступінь магістра з європейського публічного адміністрування в Маастрихтському університеті (Нідерланди) та магістра з міжнародних відносин вІнституті міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка. Проходила додаткове стажування та навчання з проектного менеджменту, європейських відносин та міжнародного права в університеті Ляйден (Нідерланди), Більґі (Туреччина), Київській Школі Економіки та Європарламенті.


  Жанна Панченко

  Комунікаційний менеджер

  Реформа державного управління

  zpanchenko@kmu.gov.ua

  Експерт зі стратегічних комунікацій та репутаційного менеджменту, аналітик-міжнародник, кандидат політичних наук. Досвід роботи в корпоративних та державних комунікаціях, управлінні репутацією. У минулому заступник директора Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка. Брала участь у проектах НАТО. Пройшла стажування в Офісі Комунікацій Уряду Естонії в межах проекту Humeria. Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


  Арчіл Цинцадзе

  Старший проектний менеджер

  Реформа системи оборони

  tsintsadze-a@kmu.gov.ua

  Провідний спеціаліст із питань регіональної безпеки (США, Канада, Кавказ, Україна, Росія). Фахівець зі значним міжнародним досвідом у сфері зовнішніх зв'язків, стратегічного планування та дипломатії. Полковник у відставці. Радник міністра оборони України. Позаштатний радник Адміністрації Президента України з питань оборони і національної безпеки. Позаштатний радник заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України. Колишній радник голови Ради національної безпеки Грузії, міністр оборони, глава грузинського Постійного представництва при ООН і посол в Сполучених Штатах, Канаді та Мексиці з військово-політичних питань. Брав участь у розробці Стратегічного оборонного бюлетеня. Засновник Консультативної ради з оборонної реформи Міністерства оборони України. Менеджер і координатор проекту RAND «Рекомендації щодо реформування української національної безпеки і системи оборони». Закінчив Університет Гарварду, школа управління імені Джона Ф. Кеннеді; Командно-штабний коледж армії США (Форт Лівенворт у штаті Канзас); Міжнародний інститут гуманітарного права (Сан-Ремо, Італія); Державну академію в Тбілісі за напрямом «архітектура».


  Ольга Болібок

  Проектний менеджер

  Розвиток промисловості

  olga.bolibok@reforms.in.ua

  Експерт із впровадження проектів економічного розвитку та міжнародних проектів технічної підтримки промисловості. Досвід у міжнародних економічних проектах — п'ять років. Координація регіональних проектів за підтримки Міністерства економіки та енергетики Німеччини, Міністерства закордонних справ Німеччини за участі Агенції з економічної кооперації (GIZ), Німецької консультативної групи при українському Уряді, економічних місій країн Європейського Союзу в Україні. У минулому директор Німецького центру м. Харкова. Проходила стажування з розвитку експортних відносин у Німеччині у межах проекту Fit for Partnership with Germany. Навчалась за програмою з макроекономічного прогнозування Університету Ліон-2, Франція. Закінчила Харківський національний економічний університет та Національний технічний університет ХПІ.


  Дмитро Растрігін

  Старший проектний менеджер

  Приватизація та реформа управління держпідприємствами

  rastrigin@kmu.gov.ua

  Має значний професійний досвід у сфері фінансів, інвестицій, у проектному менеджменті та консультуванні. Більше 14 років досвіду, в тому числі у державному секторі як радника двох міністрів, у міжнародних проектах, на керівних посадах у міжнародних та національних компаніях в Україні та інших країнах (Louis Dreyfus, Otto Group, XXI Century, Ernst & Young). Здобув ступінь магістра з фінансів з відзнакою в Київському національному торговельно-економічному університеті. Почесний член FCCA Асоціації дипломованих сертифікованих бухгалтерів (ACCA, UK).


  Лілія Горбатюк

  Проектний менеджер, юрист

  Приватизація та реформа управління держпідприємствами

  gorbatiuk@kmu.gov.ua

  Підтримка і юридичний супровід діяльності комітету з призначення та комісії з відбору керівників особливо важливих для економіки підприємств, а також організація взаємодії з відповідними підрозділами СКМУ.

  У минулому – фахівець з нормопроектування урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції», правовий супровід реформ в Міністерстві охорони здоров'я України (закупівлі ліків міжнародними агентствами), керівник юридичної служби Укравтодору (юридичний супровід питань управління державною власністю та корпоративними правами держави, інституційне посилення, координація та розробка проектів актів щодо посилення прозорості й децентралізації функцій державного управління).

  Досвід у зовнішньоекономічних проектах 10 років. Готувала та супроводжувала запуск Проекту розвитку доріг України зі Світовим Банком, проекту Технічної підтримки «Модернізація та покращення безпеки мережі доріг в Україні», інші інвестиційні проекти з ЄІБ та ЄБРР.


  Ксенія Губенко

  Проектний менеджер, експерт у сфері HR

  Приватизація та реформа управління держпідприємствами

  gubenko@kmu.gov.ua

  Має більше 8 років досвіду роботи в управлінні персоналом, управлінні проектами та в консалтингу.

  У минулому працювала в департаменті по роботі з персоналом промислової компанії, відповідала за формування команд, а також адаптацію персоналу. Була консультантом у міжнародній компанії, що є одним з лідерів в сфері пошуку та оцінки топ менерджерів та формування Наглядових Рад.

  Спеціалізація: металургія, енергетика, легка промисловість, рітейл, консалтинг.

  Має ступінь магістра права та психології. Має великий досвід роботи в якості проектного менеджера в неурядових організаціях як в Україні, так і за кордоном.


  Ольга Каменець

  Комунікаційний менеджер

  Приватизація та реформа управління держпідприємствами

  kamenets@kmu.gov.ua

  Експерт в сфері корпоративних і державних комунікацій, має 13-річний досвід розробки комунікаційних стратегій і реалізації інформаційних кампаній. Протягом останніх трьох років брала активну участь в комунікації реформи фінансового сектору, адвокації законодавчих ініціатив у сфері корпоративного управління і ринків капіталу, запровадженні кращих практик корпоративного управління учасниками фінансового сектору. Має досвід реалізації проектів міжнародної технічної допомоги. П’ять років працювала у напрямку антикризових комунікацій. Обіймала посаду радника з питань комунікацій Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації. Отримала ступінь магістра за спеціальністю «Економічна кібернетика» у Київському національному економічному університеті імені В. Гетьмана.


  Олена Сімоненко

  Старший проектний менеджер

  Реформа децентралізації

  simonenko@kmu.gov.ua

  Успішний досвід управління складними проектами у різних секторах — більше ніж 20 років (реформи державного та муніципального секторів, телекомунікація, будівництво, девелоперські та культурологічні проекти). Основна спеціалізація - проектний менеджмент у сфері реформування в державному управлінні та місцевому самоврядуванні, пріоритетних секторів міського господарства м. Києва та реалізації стратегічних ініціатив, муніципальних проектів, девелоперських та культурологічних проектів, а також в цілому розвиток бізнесу. Спеціальна профільна освіта проектного менеджера одночасно за двома напрямками: бізнес-адміністрування (МВА) та державного управління (магістр державного управління), в т. ч. Carnegie Mellon Tepper School of Business (USA).


  Сергій Горбачов

  Старший проектний менеджер

  Енергетична незалежність

  gorbachov@kmu.gov.ua

  Фахівець із багаторічним (понад дев'ять років) досвідом впровадження інфраструктурних проектів у сфері електроенергетики, комунальної інфраструктури й охорони навколишнього середовища, зокрема у межах міжнародних програм підтримки розвитку України. Досвід тривалої роботи (протягом семи років) у сфері державного управління в апараті центральних органів виконавчої влади, що забезпечували формування та реалізацію державної політики у галузі енергетики, у сфері корпоративного управління компаніями у галузі електроенергетики, контроль за діяльністю яких належав державі.

  Має досвід роботи (протягом двох років) з надання експертної та координаційної підтримки у межах багатонаціональної програми технічної допомоги Європейського Союзу країнам Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії з підтримки наближення енергетичних ринків на принципах внутрішніх ринків ЄС, посилення безпеки енергопостачання, сприяння сталому енергетичному розвитку та інвестиціям у проекти спільного/регіонального інтересу.

  Закінчив із відзнакою Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. Пройшов річне стажування у Секретаріаті Енергетичної Хартії, Бельгія. Пройшов навчання за програмами «Прикладна ринкова економіка та актуальні проблеми Європейської інтеграції» та «Програма підвищення кваліфікації для молодих управлінців Українського Уряду» у межах програми TRANSFORM, Німеччина.


  Анна Птіцина

  Адміністративний асистент

  rdo@kmu.gov.ua

  Фахівець у сфері юриспруденції. Досвід роботи в сфері державного управління майже п'ять років. Працювала в приватному секторі юристом з договірних зовнішньоекономічних відносин.

  Закінчила Києво-Могилянську Бізнес Школу за програмою "Школа фінансів для не-фінансових менеджерів" та Школу державного управління CAPS (Civil and Political School) за програмою "Дипломатія і глобальні виклики". Магістр з права Донецького національного університету. Студент магістерської програми Київської Школи Економіки (KSE) - Програма з публічної політики та врядування.