Уряд удосконалив порядок направлення громадян України для лікування за кордон. Прийняття рішення, яке забезпечить організацію зазначеного направлення, підвищить доступність медичної допомоги для населення у закладах охорони здоров’я іноземних країн.

Реалізація акта не потребує додаткових витрат з державного та місцевих бюджетів.

Кабінет Міністрів України
Постанова
від 27 грудня 2017 р. № 1079
Київ

Про забезпечення організації направлення громадян України для лікування за кордон

Відповідно до статті 36 Основ законодавства України про охорону здоров’я Кабінет Міністрів України постановляє: 

1. Затвердити Порядок направлення громадян України для лікування за кордон, що додається.

2. Міністерству закордонних справ сприяти Міністерству охорони здоров’я у налагодженні співпраці з медичними закладами іноземних держав, у яких лікуватимуться громадяни України.

3. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ вжити заходів до направлення громадян України з числа осіб, які брали участь в антитерористичній операції, для лікування за кордон.

4. Абзац другий пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для лікування громадян України за кордоном, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2017 р. № 175 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 27, ст.  776), викласти в такій редакції:      

“Порядок направлення громадян України для лікування за кордон затверджується Кабінетом Міністрів України.”.

5. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995 р. № 991 “Про затвердження Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон” (ЗП України, 1996 р., № 4, ст. 121);

постанову Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1996 р. № 1237 “Про доповнення Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон” (ЗП України, 1996 р., № 18, ст. 527).


        Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 73