Упродовж останніх років Уряд України проводить політику щодо відкритості та загальнодоступності відомостей, які містяться у державних реєстрах.

Черговий крок у цьому напрямку — внесення змін до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року № 830. Передбачено забезпечення можливості запровадження механізму доступу посадовим особам органів державної влади до Державного реєстру обтяжень рухомого майна за допомогою прикладного програмного інтерфейсу, який на сьогодні є одним із найбільш зручних та функціональних у використанні.

Такий доступ забезпечуватиметься технічним адміністратором Реєстру у режимі реального часу в електронному вигляді інформаційно-телекомунікаційними засобами із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до Закону України “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”.

Доступ до Реєстру за допомогою прикладного програмного інтерфейсу має ряд переваг, оскільки саме вказаний доступ є найбільш функціональним та дозволяє передавати дані у структурованому вигляді, які у подальшому можуть бути використані для автоматизованої обробки даних.

Впровадження постанови Кабінету Міністрів здійснюватиметься в межах коштів, передбачених у Державному бюджеті на утримання органів виконавчої влади.

Кабінет Міністрів України
Постанова
від 21 листопада 2018 р. № 967
Київ

Про внесення змін до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 р. № 830 (Офіційний вісник України, 2004 р., № 27, ст. 1770; 2017 р., № 47, ст. 1469; 2018 р., № 42, ст. 1489), зміни, що додаються.

        Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 29