Уряд заборонив ввезення на територію України клінкерів цементних за кодом згідно УКТ ЗЕД 2523 10 00 00 походженням з Російської Федерації.

Рішення прийнято з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії щодо України, що застосовуються державою, визнаною Верховною Радою України державою-агресором, та відповідно до частини одинадцятої статті 29 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність”, а також з урахуванням численних звернень представників вітчизняної цементної промисловості щодо необхідності збереження вітчизняної галузі та недопущення залежності держави від імпорту клінкерів цементних (напівфабрикату для виробництва цементу) з Російської Федерації.

На даний час виробничі потужності українських підприємств здатні повністю задовольнити потреби внутрішнього ринку України.

Зазначений захід призведе до поліпшення господарського становища українських виробників у цій галузі, збереження і збільшення кількості робочих місць.

Кабінет Міністрів України
Постанова
від 29 серпня 2018 р. № 670
Київ

Про внесення зміни до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації

Кабінет Міністрів України постановляє:  

1. Внести зміну до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 3, ст. 180, № 7, ст. 357; 2018 р., № 2, ст. 72, № 52, ст. 1824), доповнивши його такою позицією:

“2523 10 00 00  Клінкери цементні”.

2. Ця постанова набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування.

        Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 67