• In English
 • Уряд унормував функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

  Відповідну постанову Кабінету Міністрів прийнято з метою реалізації вимог Закону України від 14 липня 2015 року № 596-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху”.

  Документом затверджено Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі та Порядок звернення особи, яка допустила адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції України.

  Постанова Уряду дозволить забезпечити функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення дорожнього руху в автоматичному режимі згідно з положеннями законодавства, посилити контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та, як наслідок, знизити рівень аварійності та тяжкість наслідків скоєння дорожньо-транспортних пригод на вулично-дорожній мережі держави.

  Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 10 листопада 2017 р. № 833
  Київ
  Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі

  Відповідно до абзацу сімнадцятого статті 4 Закону України “Про дорожній рух”, абзацу третього частини першої статті 2793 Кодексу України про адміністративні правопорушення Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі;

  Порядок звернення особи, яка допустила адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції.

  2. Міністерству внутрішніх справ у двомісячний строк затвердити за погодженням з Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Технічні вимоги до системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

  3. Міністерству внутрішніх справ разом з Міністерством інфраструктури в тримісячний строк затвердити за погодженням з Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Технічні вимоги до технічних засобів та процедур взаємного обміну інформацією про:

  винесені постанови про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі;

  вручення/невручення або відмову від отримання рекомендованих листів з постановами про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, власниками транспортних засобів або особами, які фактично керували транспортними засобами на момент вчинення зазначених правопорушень;

  осіб, які ввезли на територію України транспортні засоби, зареєстровані за її межами, а також про вручення таким особам під час перетинання державного кордону України копій постанов про накладення адміністративного стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

  4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади протягом трьох місяців забезпечити прийняття нормативно-правових актів для реалізації положень цієї постанови та приведення власних нормативно-правових актів у відповідність з цією постановою.

  5. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.

                    Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

  Інд. 29