• In English
 • Уряд затвердив план заходів на 2017-2018 роки у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років з метою гідного вшанування пам'яті жертв Великого терору - масових політичних репресій - 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 15 листопада 2017 р. № 819-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів на 2017—2018 роки
  у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору —
  масових політичних репресій 1937—1938 років

  1. Затвердити план заходів на 2017—2018 роки у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937—1938 років, що додається.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, передбачених на зазначені цілі, а також за рахунок інших джерел фінансування.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 73

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 15 листопада 2017 р. № 819-р

  ПЛАН ЗАХОДІВ
  на 2017—2018 роки у зв’язку з 80-ми роковинами Великого
  терору — масових політичних репресій 1937—1938 років

  1. Організувати проведення:

  1) меморіальних заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору — масових політичних репресій 1937—1938 років (далі — Великий терор) за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, духовенства, засобів масової інформації, іноземних гостей.

  Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, МОН, обласні, Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).

  Листопад 2017 року;

  2) тематичних наукових, науково-практичних конференцій, засідань за круглим столом.

  МОН, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Національна академія наук
  (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років;

  3) лекцій, засідань за круглим столом, конференцій, семінарів, інших методичних, наукових, інформаційно-просвітницьких заходів у навчальних закладах, закладах культури та військових частинах Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони з метою об’єктивного інформування молоді, студентів та військовослужбовців про умови, перебіг і наслідки Великого терору.

  МОН, Мінкультури, Міноборони, СБУ (за згодою), Національна гвардія (за згодою), Служба зовнішньої розвідки (за згодою), Управління державної охорони
  (за згодою), обласні, Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою), Національна академія наук
  (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років;

   

  4) захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук з відповідної тематики.

  МОН, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2017—2018 років;

  5) тематичних виставок архівних документів та фотовиставок, присвячених подіям Великого терору, іншим злочинам комуністичного тоталітарного режиму, вчиненим протягом 1917—1991 років.

  Укрдержархів, Мінкультури, МІП, Український інститут національної пам’яті, обласні, Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років;

  6) показу художніх та документальних кінофільмів про Великий терор.

  Держкіно, Мінкультури, МІП, Український інститут національної пам’яті, ПАТ “НСТУ” (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років.

  2. Забезпечити:

  1) проведення закордонними дипломатичними установами України меморіальних заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору тематичних виставок, робіт з поширення у світі інформації про політичні репресії в Україні, інші злочини комуністичного тоталітарного режиму, вчинені протягом 1917—1991 років.

  МЗС, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури.

  Протягом 2017—2018 років;

  2) залучення до участі в офіційних заходах, які проводяться в Україні, представників акредитованого в Україні дипломатичного корпусу іноземних держав.

  МЗС.

  Протягом 2017 року;

  3) виготовлення і розміщення у населених пунктах тематичної соціальної реклами, присвяченої 80-м роковинам Великого терору.

  МІП, Український інститут національної пам’яті, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2017 року;

  4) виконання робіт з пошуку та впорядкування місць поховання жертв політичних репресій, встановлення пам’ятників і пам’ятних знаків, проведення робіт з благоустрою та забезпечення підтримання у належному стані меморіалів, пам’ятників, пам’ятних знаків жертвам Великого терору, інших злочинів комуністичного тоталітарного режиму, вчинених протягом 1917—1991 років.

  Обласні, Київська міська держадміністрації.

  Постійно;

  5) завершення української частини Міжнародного меморіалу жертв тоталітаризму та ініціювання виділення коштів для виготовлення проектно-кошторисної документації з метою створення музейного комплексу в Національному історико-меморіальному заповіднику “Биківнянські могили”.

  Мінкультури, Київська міська держадміністрація.

  Протягом 2017—2018 років;

  6) облаштування пішохідного переходу та зупинок громадського транспорту біля входу до Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.

  Київська міська держадміністрація, Мінінфраструктури.

  Протягом 2017—2018 років;

  7) подальший розвиток Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили”.

  Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Київська міська держадміністрація, громадські об’єднання (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років.

  3. Створити та оновити тематичні музейні експозиції і виставки, присвячені подіям Великого терору.

  Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років.

  4. Сприяти:

  1) проведенню подальших досліджень теми політичних репресій, що здійснювалися протягом 1917—1991 років комуністичним тоталітарним режимом на території України.

  МОН, Український інститут національної пам’яті, Національна академія наук (за згодою).

  Постійно;

  2) створенню художніх і документальних фільмів, інтерактивних проектів, науково-популярних і художніх творів, спрямованих на підвищення рівня поінформованості про злочини комуністичного тоталітарного режиму та патріотичне виховання молоді.

  Держкіно, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Постійно;

  3) представникам української громадськості за кордоном та організаціям закордонних українців у проведенні заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору.

  МЗС, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті.

  Протягом 2017—2018 років;

  4) громадським об’єднанням, благодійним фондам, громадянам у проведенні пошукових робіт, встановленні місць поховань жертв масових політичних репресій 1937—1938 років, інших злочинів, комуністичного тоталітарного режиму, вчинених протягом 1917—1991 років, вшануванні пам’яті таких жертв, провадженні відповідної науково-дослідної, інформаційної діяльності, створенні відповідних інформаційних ресурсів.

  Обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2017 року;

  5) залученню учнівської та студентської молоді до збирання документальних матеріалів, свідчень очевидців масових політичних репресій, поповнення фондів краєзнавчих та шкільних музеїв.

  МОН, громадські об’єднання
  (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років;

  6) широкому висвітленню у засобах масової інформації меморіальних заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору, трансляції тематичних теле- та радіопередач, програм, фільмів, використанню тематичних інформаційних ресурсів.

  МІП, обласні, Київська міська держадміністрації, ПАТ “НСТУ”
  (за згодою).

  Протягом 2017—2018 років.

  5. Вжити заходів до забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору.

  МВС, Національна поліція (за згодою), СБУ (за згодою), обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2017 року.

  _____________________