Урядом прийнято рішення щодо залучення фінансових ресурсів для закупівлі енергогенеруючими компаніями теплових електростанцій вугільної продукції та створення її запасів на складах ТЕС для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2017/18 року шляхом погашення державним підприємством "Енергоринок" заборгованості перед енергогенеруючими компаніями, за рахунок кредиту в обсязі до 2 млрд. гривень.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 18 жовтня 2017 р. № 776-р

Київ

Про заходи щодо стабілізації роботи
енергогенеруючих компаній
теплових електростанцій

1. Погодити залучення державним підприємством “Енергоринок” додатково до існуючих кредитних ліній кредиту в обсязі до 2 млрд. гривень із строком погашення до 12 місяців для погашення заборгованості, що утворилася до 1 вересня 2017 р., перед енергогенеруючими компаніями теплових електростанцій з подальшим спрямуванням таких коштів виключно на оплату за договорами на постачання вугільної продукції.

Закупівля послуги з надання кредиту згідно з абзацом першим цього пункту здійснюється державним підприємством “Енергоринок” без погодження з Кабінетом Міністрів України та з урахуванням положень абзацу дев’ятого частини третьої статті 2 Закону України “Про публічні закупівлі”.

2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості і державному підприємству “Енергоринок” звернутися до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо:

установлення алгоритму розподілу коштів з поточних рахунків із спеціальним режимом використання, що надійдуть відповідно до пункту 1 цього розпорядження, пропорційно заборгованості державного підприємства “Енергоринок” перед енергогенеруючими компаніями теплових електростанцій за електричну енергію;

врахування у кошторисі державного підприємства “Енергоринок” на 2017—2018 роки коштів для обслуговування та повернення кредиту, залученого відповідно до пункту 1 цього розпорядження.

Взяти до відома, що енергогенеруючі компанії теплових електростанцій, які отримують кошти, залучені державним підприємством “Енергоринок” згідно з пунктом 1 цього розпорядження, відкривають в установах уповноваженого банку окремі поточні рахунки із спеціальним режимом використання для зарахування таких коштів.

Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

Інд. 37