• In English
 • Уряд затвердив Програму підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині оснащення Державної служби з надзвичайних ситуацій сучасною авіаційною технікою. Це дасть можливість залучити у 2017 році кредит (позику) під державні гарантії для виготовлення і поставки до авіаційного підрозділу ДСНС сучасного багатоцільового пошуково-рятувального вертольота. Планується, що він буде використовуватись при проведенні авіаційних робіт з пошуку і рятування та гасіння пожеж у природних екосистемах у пожежонебезпечні періоди та в завданнях щодо протидії лісовим пожежам в Україні. Реалізація Програми дозволить підвищити оперативність та ефективність реагування на надзвичайні ситуації авіаційними силами та засобами, збільшити та оновити вертолітний парк, що надасть можливість врятувати життя людей та значно зменшити матеріальні збитки.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 18 жовтня 2017 р. № 791

  Київ

  Про затвердження Програми підвищення
  обороноздатності і безпеки держави в частині
  оснащення Державної служби з надзвичайних
  ситуацій сучасною авіаційною технікою


  Відповідно до пункту 1 статті 6 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” Кабінет Міністрів України постановляє:

  Затвердити Програму підвищення обороноздатності і безпеки держави в частині оснащення Державної служби з надзвичайних ситуацій сучасною авіаційною технікою, що додається.

  Прем’єр-міністр України                                                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 75

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 18 жовтня 2017 р. № 791

  ПРОГРАМА
  підвищення обороноздатності і безпеки держави в
  частині оснащення Державної служби з надзвичайних
  ситуацій сучасною авіаційною технікою


  Мета

  Метою цієї Програми є оснащення ДСНС сучасною авіаційною технікою для залучення до чергування в єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування, гасіння пожеж у природних екосистемах у пожежонебезпечні періоди та забезпечення виконання державного завдання щодо протидії лісовим пожежам в Україні.

  Шляхи і способи виконання

  Виконання Програми передбачається шляхом закупівлі сучасного багатоцільового пошуково-рятувального вертольота та оснащення ним авіаційного підрозділу ДСНС.

  Завдання

  Основним завданням Програми є підвищення оперативності та ефективності реагування на надзвичайні ситуації з використанням авіаційних сил і засобів шляхом збільшення кількості здатних виконувати гасіння лісових пожеж вертольотів із водозливним пристроєм, оснащених додатковими зовнішніми паливними баками для збільшення дальності польоту, бортовою лебідкою вантажопідйомністю не менш як 270 кілограмів для евакуації постраждалих.

  Очікувані результати виконання

  За результатами виконання Програми очікується:

  оснастити авіаційний підрозділ ДСНС сучасним багатоцільовим пошуково-рятувальним вертольотом для авіаційного забезпечення  виконання завдань ДСНС;

  підвищити оперативність та ефективність реагування на надзвичайні ситуації з використанням авіаційних сил і засобів, збільшити та оновити вертолітний парк, що надасть можливість врятувати життя людей та значно зменшити матеріальні збитки;

  забезпечити залучення вертольота до чергування в єдиній системі проведення авіаційних робіт з пошуку і рятування та гасіння пожеж у природних екосистемах у пожежонебезпечні періоди з метою протидії лісовим пожежам в Україні.

  Обсяги та джерела фінансування

  Обсяги витрат, пов’язаних з обслуговуванням та погашенням кредиту, залученого під державні гарантії для виконання Програми, та відповідно очікувана вартість продукції оборонного призначення, а також загальний обсяг витрат державного бюджету на її закупівлю, у тому числі за роками, визначається під час укладання відповідного контракту на виконання передбаченого Програмою завдання з урахуванням того, що обсяг залученого у 2017 році кредиту (позики) під державні гарантії не повинен перевищувати 100 млн. гривень.

  ДСНС передбачає кошти за бюджетною програмою “Забезпечення діяльності сил цивільного захисту” для фінансування укладеного державного контракту на виконання Програми під час складання проекту Державного бюджету України на відповідний рік.

  Строк дії

  Виконання Програми розраховано до кінця 2020 року.

  _____________________