• In English
 • Уряд упорядкував перелік документів, які подаються батьками багатодітних сімей для отримання посвідчення, що підтверджує їхній статус. Рішенням, яке прийняте на виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", встановлено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб діє безстроково. Відповідно, проставляти відмітки ДМС про реєстрацію місця проживання не потрібно. Крім того, прийнятою постановою врегульовано питання забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання. Зокрема, до переліку документів, які необхідні для видачі зазначених посвідчень, необхідно подати копію довідки з навчального закладу (навчання дитини за межами України) з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 27 вересня 2017 р. № 721

  Київ

  Про внесення змін до пункту 3 Порядку
   виготовлення і видачі посвідчень батьків
   багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 р. № 209 “Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї” (Офіційний вісник України, 2010 р., № 16, ст. 734; 2012 р., № 31, ст. 1144; 2016 р., № 2, ст. 91), зміни, що додаються.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 73

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 27 вересня 2017 р. № 721

  ЗМІНИ,
  що вносяться до пункту 3 Порядку
   виготовлення і видачі посвідчень батьків
   багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї


  1. Абзац дванадцятий викласти в такій редакції:

  “у разі народження або навчання дитини за межами України — копій свідоцтва про народження дитини та довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом;”.

  2. Доповнити пункт після абзацу дванадцятого новим абзацом такого змісту:

  “У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документів може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.”.

  У зв’язку з цим абзаци тринадцятий — двадцять другий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим — двадцять третім.

  3. Абзац двадцять другий викласти в такій редакції:

  копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;”.

  4. Доповнити пункт після абзацу двадцять другого новими абзацами такого змісту:

  “у разі навчання дитини за межами України — копії довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.

  У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.”.

  5. Абзац двадцять п’ятий виключити.

   

  _____________________