Урядом затверджено Порядок і правила здійснення обов'язкового авіаційного страхування цивільної авіації. Зокрема, документом передбачено збільшено мінімальні страхові суми із страхування відповідальності за шкоду, заподіяну третім особам, пасажирам, багажу, вантажу і пошті, страхування членів екіпажу і авіаперсоналу, працівників замовника авіаційних робіт, інших суб'єктів авіаційної діяльності. Також запроваджено принципово нові види обов'язкового авіаційного страхування, які зобов'язують страхувати свою відповідальність перед третіми особами експлуатантів аеропорту (аеродрому, вертодрому, постійного злітно-посадкового майданчика) та сертифікованих суб'єктів наземного обслуговування; організації, що надають послуги з аеронавігаційного обслуговування. Реалізація постанови забезпечить на належному рівні захист інтересів експлуатантів, користувачів повітряного транспорту, третіх осіб. Крім того, буде зменшено ймовірність банкрутства експлуатантів у разі настання страхового випадку та сприятиме наближенню національного законодавства в частині обов'язкового авіаційного страхування до міжнародних стандартів, що формуватиме імідж України на міжнародному рівні.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 6 вересня 2017 р. № 676

Київ

Про затвердження Порядку і правил здійснення
обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації

Відповідно до частини третьої статті 117 Повітряного кодексу України та частини другої статті 7 Закону України “Про страхування” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок і правила здійснення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації, що додаються.

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2002 р. № 1535 “Про затвердження Порядку і правил проведення обов’язкового авіаційного страхування цивільної авіації” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 42, ст. 1943);

пункт 7 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 467 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 55, ст. 1796).

3. Ця постанова набирає чинності через 90 днів після її опублікування.

Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

Інд. 21

 

Порядок і правила, що додаються: