Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі побутові барабанні сушильні машини в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка. Це передбачено постановою щодо затвердження технічного регламенту енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин, прийнятою у рамках виконання взятих Україною зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Мета документа - забезпечити споживачів повною та достовірною інформацією про клас енергетичної ефективності побутових барабанних сушильних машин. Також постановою передбачається, що постачальники та розповсюджувачі цього побутового обладнання будуть зобов'язані включати зазначену інформацію до рекламних матеріалів. Загалом запровадження системи енергетичного маркування, яка відповідатиме вимогам оновленого європейського законодавства у цій сфері, дозволить: забезпечити ефективне використання енергетичних ресурсів при використанні побутових барабанних сушильних машин; суттєво підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняних виробників побутових барабанних cушильних машин на внутрішньому та міжнародному споживчих ринках; контролювати та не допустити на ринок України неефективне обладнання.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 31 травня 2017 р. № 380

Київ

Про затвердження Технічного регламенту енергетичного
маркування побутових барабанних сушильних машин

Відповідно до статті 5 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Технічний регламент енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин, що додається.

2. Установити, що побутові барабанні сушильні машини, які були введені в обіг до набрання чинності цією постановою і не відповідають усім чи окремим  вимогам Технічного регламенту, затвердженого цією постановою, можуть бути надані на ринку протягом шести місяців з дати набрання чинності цією постановою.

3. Внести до переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 573 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1687; 2015 р., № 74, ст. 2435), зміну, що додається.

4. Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження забезпечити впровадження Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

5. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.

Прем’єр-міністр України                                                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 67

Додатки, що додаються: