Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі пилососи в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка. Це передбачено постановою щодо затвердження технічного регламенту енергетичного маркування пилососів, прийнятою у рамках виконання взятих Україною зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Мета документа - забезпечити споживачів повною та достовірною інформацією про клас енергетичної ефективності пилососів. Також постановою передбачається, що постачальники та розповсюджувачі цього побутового обладнання будуть зобов'язані включати зазначену інформацію до рекламних матеріалів. Загалом запровадження системи енергетичного маркування, яка відповідатиме вимогам оновленого європейського законодавства у цій сфері, дозволить: забезпечити ефективне використання енергетичних ресурсів при використанні пилососів; суттєво підвищити рівень конкурентоспроможності вітчизняних виробників пилососів на внутрішньому та міжнародному споживчих ринках; контролювати та не допустити на ринок України неефективне обладнання.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 31 травня 2017 р. № 381

Київ

Про затвердження Технічного регламенту
енергетичного маркування пилососів

Відповідно до статті 5 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Технічний регламент енергетичного маркування пилососів, що додається.

2. Установити, що пилососи, які введені в обіг до набрання чинності цією постановою і не відповідають усім чи окремим  вимогам Технічного регламенту, затвердженого цією постановою, можуть бути надані на ринку протягом шести місяців з дати набрання чинності цією постановою.

3. Внести до переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 573 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1687; 2015 р., № 74, ст. 2435), зміну, що додається.

4. Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження забезпечити впровадження Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

5. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня її опублікування.

 

 

Прем’єр-міністр України

 

 

В. ГРОЙСМАН

 

 

Інд. 67Технічний регламент і зміна, що додаються: