• In English
 • Уряд присудив Премію імені Лесі Українки авторам кращих творів для дітей та юнацтва за 2016 рік у трьох номінаціях. У номінації "Літературні твори для дітей та юнацтва" премію присуджено письменниці, заслуженому діячу мистецтв України Ганні Чубач за книги "Малюємо, читаємо, пишемо" та "Українчики ідуть!". Ганна Чубач - автор близько 60 книжок для дорослих і дітей, понад 300 ліричних пісень, музичної абетки "Алфавітні усмішки", композитором якої є Олександр Білаш, та багатьох ілюстрованих оригінальних абеток. Її вірші вже понад 15 років використовуються як навчальний матеріал у шкільних підручниках України. У номінації "Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва" лауреатом премії імені Лесі Українки за 2016 рік став художник-графік, ілюстратор Арсен Джанік'ян за художнє оформлення серії казкових повістей про Мері Поппінс англійської письменниці Памели Треверс (видавництво "Рідна мова"). Арсен Джанік'ян - член Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, учасник обласних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок. Книжковою графікою займається з 1990 року. Співпрацював з багатьма українськими видавництвами, створив чимало прекрасних ілюстрацій до дитячих книжок. У номінації "Кінотвори для дітей та юнацтва" премію присуджено творчому колективу кінокомпанії "Укркіно" у складі автора сценарію Анастасії Матешко, режисера-постановника Анатолія Матешка, оператора-постановника Юрія Короля, виконавців головних ролей Леоніда Шевченка та Римми Зюбіної - за художній фільм "Трубач". Дитячий фільм-мюзікл створено 2014. В його основу покладена історія юного музиканта. Фільм з успіхом пройшов екранами України, здобув позитивні відгуки у ЗМІ. Нагадаємо, що Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва засновано 2007 року. Вона присуджується щороку до дня народження Лесі Українки - 25 лютого, в чотирьох номінаціях у розмірі 10 тис. гривень кожна. Конкурс на здобуття премії імені Лесі Українки має на меті заохотити митців створювати твори для дітей та юнацтва і водночас вшанувати видатну поетесу, уславлену доньку українського народу Лесю Українку. Подані на здобуття Премії твори розглядає Комітет з присудження Премії, який діє на громадських засадах при Держкомтелерадіо. Обґрунтовані пропозиції щодо номінованих творів на здобуття Премії Комітет подає Держкомтелерадіо, який в установленому порядку вносить узгоджені пропозиції до Кабінету Міністрів України для прийняття рішення про присудження Премій.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 11 травня 2017 р. № 328

  Київ

  Про присудження Премії Кабінету Міністрів України
  імені Лесі Українки за літературно-мистецькі
  твори для дітей та юнацтва

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Присудити Премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік:

  у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”

  ЧУБАЧ
  Ганні Панасівні

  письменниці, заслуженому діячу мистецтв України — за книги “Малюємо, читаємо, пишемо”, “Українчики ідуть!”

  у номінації “Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва”

  ДЖАНІК’ЯНУ
  Арсену Оганесовичу

  художнику-графіку, ілюстратору — за художнє оформлення серії книжок про Мері Поппінс

  у номінації “Кінотвори для дітей та юнацтва”

  творчій групі художнього фільму “Трубач” у складі автора сценарію МАТЕШКО Анастасії Анатоліївни, режисера-постановника МАТЕШКА Анатолія Миколайовича, оператора-постановника КОРОЛЯ Юрія Васильовича, виконавців головних ролей ШЕВЧЕНКА Леоніда Олексійовича та ЗЮБІНОЇ Римми Анатоліївни — за художній фільм “Трубач”.

  Прем’єр-міністр України                                                             В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73