Уряд затвердив Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення. Це дозволить забезпечити реалізацію законодавчої новації, запровадженої Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні", яким вдосконалено норми, що регулюють питання податкового контролю за трансфертним ціноутворенням. Так, з 1 січня 2017 р. для цілей трансфертного ціноутворення запроваджено використання у певних випадках фінансової інформації зіставних юридичних осіб. При цьому якщо під час застосування методів трансфертного ціноутворення порівняння ціни або рентабельності в контрольованій операції проводиться з цінами або показниками рентабельності кількох зіставних неконтрольованих операцій або юридичних осіб обов'язково використовується діапазон цін (рентабельності). Під час визначення діапазону рентабельності використовується, зокрема, інформація про зіставних юридичних осіб за звітний (податковий) період (рік), у якому здійснена контрольована операція, або за декілька таких періодів. У разі використання декількох періодів розраховується середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 березня 2017 р. № 191

Київ

Про затвердження Порядку визначення середньозваженого
 значення показника рентабельності для зіставної юридичної
особи для цілей трансфертного ціноутворення

Відповідно до підпункту 39.3.2.8 підпункту 39.3.2 пункту 39.3 статті 39 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення, що додається.

Прем’єр-міністр України                                                      В. ГРОЙСМАН

Інд. 67

 

 

 

Порядок, що додається: