• In English
 • Уряд затвердив новий Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні. Документом передбачено встановлення: вимог щодо обмеження використання небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні з метою сприяння охороні здоров'я людини і довкілля; обов'язків суб'єктів господарювання; процедури оцінки відповідності електричного та електронного обладнання вимогам Технічного регламенту; вимог до складення декларації, маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо введеного в обіг електричного та електронного обладнання; допустимих значень концентрації небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні. Рішення прийняте з метою реалізації Угоди про асоціацію між Україною, Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами - членами. Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2011/65/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 8 червня 2011 р. про обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні і максимально відповідає її вимогам.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 10 березня 2017 р. № 139

  Київ

  Про затвердження Технічного регламенту
  обмеження використання деяких небезпечних
  речовин в електричному та електронному обладнанні

  Відповідно до статті 5 Закону України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Технічний регламент обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, що додається.

  2. Міністерству економічного розвитку і торгівлі забезпечити впровадження затвердженого цією постановою Технічного регламенту.

  3. Установити, що надання на ринку електричного та електронного обладнання, на яке не поширювалася дія Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1057 (Офіційний вісник України, 2008 р., № 94, ст. 3109), і поширюється дія Технічного регламенту, затвердженого цією постановою (крім електричного та електронного обладнання, зазначеного в підпунктах 1—3 пункту 5 та пункті 10 затвердженого цією постановою Технічного регламенту), не може бути до 23 липня 2019 р. заборонено або обмежено з причин невідповідності такого електричного та електронного обладнання вимогам Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

  4. Внести до переліку органів державного ринкового нагляду та сфер їх відповідальності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 573 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1687), зміну, що додається.

  5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 р. № 1057 “Про затвердження Технічного регламенту обмеження використання деяких небезпечних речовин в електричному та електронному обладнанні” (Офіційний вісник України, 2008 р., № 94, ст. 3109).

  6. Ця постанова набирає чинності через шість місяців з дня опублікування.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 21  Технічний регламент та зміна, що додаються: