• In English
 • Уряд привів у відповідність до законодавства Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Зокрема, виключено норму щодо необхідності отримання від органу місцевого самоврядування дозволу на переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень у житлових будинках і гуртожитках. Адже відповідно до Житлового кодексу виконання робіт з переобладнання та перепланування житлового будинку і жилого приміщення, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 28 грудня 2016 р. № 1024

  Київ

  Про внесення змін до Правил користування
  приміщеннями житлових будинків і гуртожитків

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572 “Про механізм впровадження Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” (ЗП України, 1992 р., № 11, ст. 270; Офіційний вісник України, 2006 р., № 4, ст. 159; 2009 р., № 3, ст. 78), зміни, що додаються.

  Прем’єр-міністр України                                                               В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37

     ЗАТВЕРДЖЕНО 
  постановою Кабінету Міністрів України 
  від 28 грудня 2016 р. № 1024

  ЗМІНИ, 
  що вносяться до Правил користування приміщеннями
  житлових будинків і гуртожитків

  1. У пункті 2 слова “або договором найму (оренди)” замінити словами “, договором найму (оренди) або іншим документом, що підтверджує право власності чи користування”.

  2. Абзац четвертий пункту 4 викласти в такій редакції:

  “переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.”.

  3. У першому реченні пункту 5 слова “за погодженням з членами сім’ї” виключити.

  4. Пункт 6 викласти в такій редакції:

  “6. Власники квартир, житлових приміщень у гуртожитку визначають форму управління багатоквартирним будинком чи гуртожитком відповідно до закону.”.

  5. Пункт 8 викласти в такій редакції:

  “8. Співвласники житлового будинку, гуртожитку зобов’язані забезпечувати належне утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, поточний і капітальний ремонт, технічне переоснащення спільного майна житлового будинку, гуртожитку пропорційно до частки співвласника на умовах співфінансування.”.

  6. Абзац восьмий пункту 10 викласти в такій редакції:

  “за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень — за чисельністю зареєстрованих осіб, що проживають у квартирі, житловому приміщенні у гуртожитку;”.

  7. У пункті 11 слово “законодавством” замінити словом “законом”.

  _____________________