• In English
 • Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди між урядами України та Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA). Документом також уповноважено Міністра фінансів Олександра Данилюка підписати зазначену Угоду. Перевагами даної угоди, яка була розроблена та узгоджена з американською стороною є: фінансові установи держав-партнерів звільнятимуться від примусового утримання податку з платежів від інших податкових агентів, від виконання вимоги утримання податку з транзитних платежів на адресу інших фінансових установ усередині держави-партнера або іншої держави-партнера, від виконання вимоги закривати рахунок, власник якого не виконує вимог FATCA та від примусового утримання податку в розмірі 30% з платежів на адресу таких власників рахунків; збір інформації для податкового органу Сполучених Штатів Америки буде здійснюватися централізовано державним органом з дотриманням вимог українського законодавства та передаватиметься до податкового органу Сполучених Штатів Америки. Нагадаємо, що 1 липня 2014 р. набув чинності Закон Сполучених Штатів Америки "Про податкові вимоги до іноземних рахунків", що містить вимоги до іноземних фінансових організацій, зокрема щодо укладення спеціальної угоди з Податковою службою Сполучених Штатів Америки (IRS), а також здійснення контролю за наявністю рахунків, які відкриваються платниками податків США в українських фінансових організаціях, та інформування про них Податкової служби США.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 9 листопада 2016 р. № 812-р

  Київ

  Про підписання Угоди між Урядом України та
  Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення
  виконання податкових правил й застосування
  положень Закону Сполучених Штатів Америки “Про податкові
  вимоги до іноземних рахунків” (FATCA)  1. Схвалити проект Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону  Сполучених Штатів Америки “Про податкові вимоги до іноземних рахунків” (FATCA).

  Уповноважити Міністра фінансів Данилюка Олександра Олександровича підписати зазначену Угоду.

  2. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2015 р. № 401 “Про підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для підвищення рівня дотримання міжнародного податкового законодавства й виконання положень Закону Сполучених Штатів Америки “Про податкові вимоги до іноземних рахунків” (FATCA)”.

  Прем’єр-міністр України                                                               В. ГРОЙСМАН

  Інд. 34