• In English
 • Уряд зменшив навантаження на орендарів державного майна. Кабінет Міністрів прийняв постанову, розроблену Фондом держмайна, щодо необхідності лібералізації розміру орендних ставок за користування державним майном, визначених у затвердженій постановою КМУ від 04 жовтня 1995 року № 786 Методиці розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу. Рішення прийнято для призупинення тенденції до зменшення кількості договорів оренди державного майна, зменшення фінансового навантаження на орендарів, збільшення привабливості оренди державного майна та забезпечення стабільних надходжень державного бюджету від оренди. Для досягнення цих цілей постановою пропонується запровадити тимчасовий знижувальний коефіцієнт до чинних у Методиці орендних ставок. На підставі проведеного ФДМУ аналізу стану надходжень орендної плати в 2016 році знижувальний коефіцієнт пропонується запровадити на рівні 30%, тобто орендна ставка застосовуватиметься в розмірі 70% від визначеної Методикою величини. Запропонований розмір знижувального коефіцієнта обумовлений серед іншого фактором знецінення національної грошової одиниці, що у свою чергу спричиняє збільшення вартості об'єктів оренди та втрати ними конкурентоздатності. Запропонований стимулюючий механізм забезпечить лібералізацію орендних ставок протягом певного періоду та сприятиме активізації оренди у сегменті державної нерухомості та збільшенню кількості договорів оренди державного майна.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 2 листопада 2016 р. № 783

  Київ

  Деякі питання управління державним майном

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Установити, що:

  До 31 грудня 2019 р. за згодою орендаря орендні ставки, визначені відповідно до додатка 1 до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 р. № 786 (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 57; 2011 р., № 71, ст. 2677), застосовуються в розмірі 70 відсотків встановленого обсягу;

  для проведення розрахунків за договорами оренди цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), що укладені до набрання чинності цією постановою, застосовується орендна ставка, визначена відповідно до абзацу другого цього пункту.

  2. Підпункт 1 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 735 “Питання публічного акціонерного товариства “Українська залізниця” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 78, ст. 2596) виключити.

  3. Фонду державного майна, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та Міністерству фінансів через один рік після набрання чинності цією постановою проаналізувати результати виконання пункту 1 цієї постанови і подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення в разі потреби змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу.

  Прем’єр-міністр України                                                            В. ГРОЙСМАН

  Інд. 25