• In English
 • Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці Незалежності України. Планом передбачено проведення урочистостей в Києві за участю керівництва держави, представників органів державної влади і органів місцевого самоврядування, громадськості, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, науковців, творчої інтелігенції, духовенства. У всіх регіонах України відбудуться інформаційні, наукові, просвітницькі, культурні та інші акції, присвячені історії здобуття Україною незалежності, видатним історичним особистостям та сучасним діячам українського державотворення, захисникам Батьківщини, які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави, її європейський вибір. Національний банк України забезпечить карбування та введення в обіг ювілейної монети на відзнаку 25-ї річниці Незалежності України, а Міністерство інфраструктури України та Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" - випуск в обіг відповідної поштової марки і конверта.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 5 травня 2016 р. № 424-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів з підготовки та
  відзначення 25-ї річниці незалежності України

  1. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України, що додається.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів за рахунок та в межах видатків державного та місцевих бюджетів, а також за рахунок інших не заборонених законодавством джерел фінансування.

  Прем’єр-міністр України                                                               В. ГРОЙСМАН

  Інд. 71

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 5 травня 2016 р. № 424-р

  ПЛАН
  заходів з підготовки та відзначення
  25-ї річниці незалежності України

  1. Забезпечити проведення до Дня Державного Прапора України в м. Києві, інших населених пунктах, закордонних дипломатичних установах України:

  офіційної церемонії урочистого підняття Державного Прапора України.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, МЗС.

  23 серпня 2016 р.;

  тематичних інформаційних, навчально-виховних, культурно-мистецьких та інших заходів, спрямованих на популяризацію державних символів України.

  МОН, Мінкультури, Мінмолодьспорт, МЗС, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень — вересень 2016 року.

  2. Забезпечити з нагоди Дня незалежності України:

  проведення урочистостей в м. Києві за участю Президента України, керівників органів державної влади, представників органів місцевого самоврядування, громадськості, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори, науковців, творчої інтелігенції, духовенства.

  Київська міська держадміністрація, Мінкультури, Мінмолодьспорт, Мінсоцполітики, Мінрегіон, Міноборони, МЗС, МОН, Національна академія наук (за згодою), Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Український інститут національної пам’яті, МВС, МОЗ, ДСНС, СБУ (за згодою).

  24 серпня 2016 р.;

  покладення квітів до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих учасників Революції Гідності та антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, громадські організації (за згодою).

  24 серпня 2016 р.;

  проведення в м. Києві виставки копій найважливіших державних актів та фотодокументів із скарбниці української пам’яті — Національного архівного фонду, що висвітлюють історію здобуття Україною незалежності.

  Укрдержархів, Київська міська держадміністрація.

  Серпень 2016 р.;

  проведення інформаційних, наукових, просвітницьких, культурних та інших заходів, присвячених історії здобуття Україною незалежності та 25-й річниці незалежності, видатним історичним особистостям та сучасним діячам українського державотворення, які сприяють реалізації європейського вибору України, захисникам Батьківщини, які відстоюють суверенітет та територіальну цілісність України.

  МОН, Мінкультури, Мінмолодьспорт, МЗС, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень — вересень 2016 р.;

  організацію у навчальних, зокрема дошкільних та позашкільних, закладах пізнавальних, ігрових, навчально-виховних, мистецьких, спортивних заходів, спрямованих на формування у підростаючого покоління активної громадянської позиції та національно-патріотичної свідомості.

  МОН, Мінкультури, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень — вересень 2016 р.;

  виготовлення та введення в обіг в установленому порядку пам’ятної монети на відзнаку 25-ї річниці незалежності України.

  Національний банк (за згодою).

  Протягом 2016 року;

  випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 25-й річниці незалежності України, та здійснення спецпогашення поштової марки.

  Мінінфраструктури, Українське державне підприємство поштового зв’язку “Укрпошта” (за згодою).

  Протягом 2016 року.

  3. Запропонувати релігійним організаціям провести молебні за Україну.

  Мінкультури.

  24 серпня 2016 року.

  4. Реалізувати інформаційно-просвітницький проект “Люди свободи” для вшанування видатних осіб українського державотворення.

  Український інститут національної пам’яті, МІП, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  5. Організувати запрошення до участі в урочистостях з нагоди 25-ї річниці незалежності України представників іноземних держав, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій, української діаспори.

  МЗС.

  Червень 2016 року.

  6. Забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення 25-ї річниці незалежності України за участю представників української громадськості за кордоном.

  МЗС.

  Серпень 2016 року.

  7. Вжити додаткових заходів з метою інформування міжнародної спільноти про історичні події, пов’язані з українським державотворенням, а також про сучасні події, спрямовані на відстоювання незалежності і територіальної цілісності України, протидію агресії з боку Російської Федерації.

  МЗС, МІП, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, Національна академія наук (за згодою).

  Серпень 2016 року.

  8. Розробити план проведення тематичних лекцій у навчальних закладах за участю Президента України, керівників органів державної влади, а також учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

  МОН.

  Серпень — вересень 2016 року.

  9. Забезпечити організацію урочистих, просвітницьких та інших тематичних заходів з нагоди 25-ї річниці Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р., схваленого 1 грудня 1991 р. всенародним голосуванням.

  Український інститут національної пам’яті, МОН, Мінкультури, МЗС, Національна академія наук (за згодою), Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  10. Сприяти проведенню за ініціативою громадськості заходів:

  спрямованих на консолідацію українського суспільства, розвиток міжрегіонального співробітництва, популяризацію України у світі, її культури, звичаїв і традицій.

  Мінкультури, Мінмолодьспорт, МОН, МЗС, МІП, Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року;

  щодо проведення просвітницьких, виховних, культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів патріотичного змісту, відповідних молодіжних акцій, а також розвитку міжрегіональних культурних обмінів.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, громадські організації (за згодою).

  Серпень 2016 року.

  11. Забезпечити проведення завершального етапу конкурсу “Як зробити історію України цікавою для молоді” та нагородження переможців.

  МОН, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів.

  24 серпня 2016 року.

  12. Активізувати роботу, спрямовану на формування серед молоді шанобливого ставлення до громадян, які сьогодні відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України, борців за її незалежність у XX столітті, поваги до державних символів України.

  МОН, Мінмолодьспорт, Державна служба у справах ветеранів війни
  та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  13. Залучити інвалідів та учасників антитерористичної операції до заходів із вшанування пам’яті загиблих під час проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також встановлення на їх честь пам’ятних знаків.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Український інститут національної пам’яті.

  Серпень 2016 року.

  14. Вжити заходів до вирішення проблемних питань соціального захисту осіб, які стали інвалідами внаслідок участі у Революції Гідності, антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, родин загиблих учасників Революції Гідності, антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також забезпечувати надання державної підтримки борцям за незалежність України у XX столітті та громадянам, які сьогодні відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України.

  Мінсоцполітики, Мінфін, МОЗ, МВС, Міноборони, Пенсійний фонд України, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  15. Опрацювати питання щодо створення умов для надання послуг з психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації інвалідам — учасникам антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів.

  Мінсоцполітики, МОЗ, Мінфін,
  Фонд соціального захисту інвалідів, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

  Серпень 2016 року.

  16. Розробити програму із забезпечення доступності до житлових будинків (квартир), в яких проживають особи, які стали інвалідами внаслідок участі в Революції Гідності та антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях.

  Мінрегіон, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації, волонтерські організації (за згодою).

  Протягом 2016 року.

  17. Сприяти в установленому порядку розвитку волонтерського руху, діяльності громадських об’єднань, релігійних організацій, активістів, які надають підтримку особам, які втратили здоров’я і працездатність внаслідок участі у Революції Гідності, антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, родинам загиблих (померлих) осіб з їх числа.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, громадські організації (за згодою).

  Постійно.

  18. Розробити рекомендації щодо оформлення (використання візуальної частини змісту) місць проведення заходів з відзначення 25-ї річниці незалежності України, вулиць та площ населених пунктів, а також забезпечити розроблення концепції, атрибутів, стилів тощо.

  МІП, Український інститут національної пам’яті.

  Серпень 2016 року.

  19. Забезпечити підготовку тематичної соціальної реклами, зокрема за документами Національного архівного фонду, та її розповсюдження.

  МІП, Мінінфраструктури, Укрдержархів, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  20. Забезпечити створення медійних проектів, спрямованих на утвердження позитивного іміджу України у світі як демократичної європейської держави, популяризацію української культури.

  МІП, Держкомтелерадіо, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті, МЗС.

  Протягом 2016 року.

  21. Забезпечити виготовлення тематичних відеороликів.

  Національна телекомпанія України
  (за згодою), Держкомтелерадіо, Український інститут національної пам’яті.

  Серпень 2016 року.

  22. Створити три неігрових фільми щодо української символіки незалежної України.

  Держкіно.

  Серпень 2016 року.

  23. Забезпечити розроблення та впровадження інформаційних програм для державних засобів масової інформації про історію та сьогодення України, життя і діяльність видатних українців, історію державних символів України, а також створення тематичних анімаційних фільмів.

  МІП, Держкомтелерадіо, Держкіно, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, Національна академія наук (за згодою).

  Протягом 2016 року.

  24. Вжити заходів для висвітлення інформації з історії українського державотворення, актуальних питань сучасного розвитку України.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів.

  Серпень 2016 року.

  25. Забезпечити підготовку циклів документальних фільмів, радіо- та телепередач, присвячених історії державотворення та боротьби за незалежність України, подіям в Україні під час Революції Гідності, подвигу учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

  Національна телекомпанія України (за згодою), Держкомтелерадіо, Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  26. Сприяти висвітленню заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України.

  Держкомтелерадіо, Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  27. Створити, забезпечити друк матеріалів та он-лайн публікації для навчальних закладів на тему героїзму видатних осіб українського державотворення, які боролися за свободу та незалежність України у XX столітті та які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність України.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень — вересень 2016 року.

  28. Забезпечити розроблення та виконання регіональних планів заходів  з підготовки та відзначення 25-ї річниці незалежності України.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  29. Забезпечити розповсюдження серед громадян державних прапорів України.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  24 серпня 2016 року.

  30. Забезпечити громадський порядок та безпеку громадян під час проведення заходів з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

  МВС, Національна поліція, СБУ (за згодою), ДСНС, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  31. Забезпечити медичний супровід під час проведення заходів з нагоди 25-ї річниці незалежності України.

  МОЗ, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  32. Забезпечити здійснення благоустрою населених пунктів, упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників, пам’ятних знаків та місць поховань видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України у XX столітті, загиблих учасників Революції Гідності, антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року.

  _____________________