Урядом унормовано договірні відносини між постачальником природного газу та теплопостачальними організаціями в частині умов надання та отримання послуг з газопостачання, посилення дисципліни оплат та забезпечення розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ. Постановою Кабінету Міністрів затверджено форму Примірного договору постачання природного газу підприємствам, які виробляють теплову енергію для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню та/або виробляють теплову енергію для релігійних організацій. Запропонована форма примірного договору передбачає зниження рівня пені за несвоєчасні розрахунки підприємств теплопостачання за спожитий природний газ до рівня облікової ставки НБУ (раніше була подвійна ставка НБУ). Крім того примірним договором передбачається норма, що унеможливлює нарахування пені, штрафних і фінансових санкцій на заборгованість за спожитий природний газ, яка виникла через несвоєчасні розрахунки з пільг та субсидій.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 квітня 2016 р. № 357

Київ

Про затвердження Примірного договору про
постачання природного газу виробникам теплової
енергії для виробництва теплової енергії

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Примірний договір про постачання природного газу виробникам теплової енергії для виробництва теплової енергії, що додається.

2. Рекомендувати постачальнику природного газу враховувати положення Примірного договору, затвердженого пунктом 1 цієї постанови, під час укладення договорів про постачання природного газу виробникам теплової енергії.

3. Міністерству фінансів під час розроблення порядку, передбаченого частиною сьомою статті 11 Закону України “Про ринок природного газу”, врахувати положення Примірного договору, затвердженого пунктом 1 цієї постанови.

4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

Прем’єр-міністр України                                                               В. ГРОЙСМАН

Інд. 37

Примірний договір та перелік, що додаються: