• In English
 • Уряд затвердив план заходів та склад Організаційного комітету з підготовки та відзначення у 2016 році Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. До Оргкомітету, Головою якого є Прем'єр-міністр України, входять керівники заінтересованих органів виконавчої влади. Реалізація акта забезпечить організацію належного вшанування пам'яті всіх жертв Другої світової війни 1939-1945 років, подвигу, мужності та героїзму переможців нацизму, посилення державної підтримки ветеранів війни, вояків Української повстанської армії, жертв нацистських переслідувань, дітей війни а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності та шанобливого ставлення до старшого покоління.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 20 квітня 2016 р. № 285-р

  Київ

  Про утворення Організаційного комітету та
  затвердження плану заходів з підготовки та
  відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення
  і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


  1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у складі згідно з додатком.

  Надати голові Організаційного комітету право затвердити його персональний склад та вносити у разі потреби до нього зміни.

  2. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, що додається.

  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подати до 1 жовтня 2016 р. Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 15 жовтня 2016 р. Кабінетові Міністрів України.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 73

   

      

   

  Додаток
  до розпорядження Кабінету Міністрів України
  від 20 квітня 2016 р. № 285-р

  СКЛАД
  Організаційного комітету з підготовки та відзначення у
  2016 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над
  нацизмом у Другій світовій війні


  Прем’єр-міністр України, голова Оргкомітету

  Глава Адміністрації Президента України, заступник голови Оргкомітету (за згодою)

  Віце-прем’єр-міністр України

  Віце-прем’єр-міністр України — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

  Міністр соціальної політики

  Міністр охорони здоров’я

  Міністр фінансів

  Міністр економічного розвитку і торгівлі

  Міністр внутрішніх справ

  Міністр оборони

  Міністр закордонних справ

  Міністр освіти і науки

  Міністр молоді та спорту

  Перший заступник Міністра інфраструктури

  Перший заступник Міністра культури

  Голова ДСНС

  Голова СБУ (за згодою)

  Голова Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції

  Голова Укрдержархіву

  Голова Держкомтелерадіо

  Голова Держприкордонслужби

  Голова Українського інституту національної пам’яті

  Керівник Головного департаменту з питань національної безпеки та оборони Адміністрації Президента України (за згодою)

  Керівник Головного департаменту з питань діяльності правоохоронних органів та протидії корупції Адміністрації Президента України (за згодою)

  Керівник Головного департаменту регіональної політики Адміністрації Президента України (за згодою)

  Керівник Головного департаменту з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України (за згодою)

  Керівник Головного департаменту Державного Протоколу та Церемоніалу Адміністрації Президента України (за згодою)

  Заступник Керівника Державного управління справами Адміністрації Президента України (за згодою)

  Голова Київської міськдержадміністрації

  Голова Київської облдержадміністрації

  Голова Комісії у справах колишніх партизанів Великої Вітчизняної  війни 1941—1945 років при Верховній Раді України (за згодою)

  Голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою)

  Голова Української спілки в’язнів — жертв нацизму (за згодою)

  Голова Всеукраїнського союзу громадських об’єднань учасників бойових дій, ветеранів військової служби та правоохоронних органів “Всеукраїнський союз” (за згодою)

  Директор Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” (за згодою)

  Голова громадської спілки “Всеукраїнське громадське об’єднання родин загиблих та безвісти зниклих, учасників антитерористичної операції, ветеранів війни та активістів волонтерського руху “Крила 8 сотні” (за згодою)

  Директор Центру досліджень визвольного руху (за згодою)

  Голова Всеукраїнської спілки ветеранів війни (за згодою)

  _____________________  ЗАТВЕРДЖЕНО 
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 20 квітня 2016 р. № 285-р

  ПЛАН
  заходів з підготовки та відзначення у 2016 році Дня пам’яті
  та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  1. Забезпечити:

  1) затвердження та виконання планів заходів з підготовки та відзначення у 2016 році Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  Мінфін, Мінсоцполітики, Мінкультури, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Український інститут національної пам’яті, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінрегіон, МОН, МОЗ, Міноборони, ДСНС, Мін’юст, МВС, Укрдержархів, Держкомтелерадіо, Адміністрація Держприкордонслужби, Національна академія наук (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень 2016 року;

  2) вчасну виплату разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

  Мінфін, Мінсоцполітики.

  Квітень — травень 2016 року;

  3) відвідування представниками органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також учнівською молоддю ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції, у тому числі тих, що перебувають на лікуванні.

  Міноборони, МОН, МОЗ, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

  Квітень — травень 2016 року;

  4) надання належної кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертвам нацистських переслідувань, нинішнім захисникам Вітчизни, зокрема диспансеризацію та госпіталізацію, приділивши особливу увагу тим, що проживають у сільських населених пунктах.

  МОЗ, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Постійно;

  5) зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази госпіталів, відділень, палат для ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці.

  МОЗ, Мінфін, Міноборони, Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Постійно;

  6) проведення обстеження матеріальних та соціально-побутових умов проживання ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань та сімей загиблих воїнів з метою надання їм за рахунок місцевих бюджетів матеріальної та іншої допомоги.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Постійно;

  7) проведення у загальноосвітніх навчальних закладах уроків, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, за участю ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, борців за незалежність України у ХХ столітті, уроків мужності, лекцій, виставок, презентацій архівних матеріалів.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінмолодьспорт, МОН, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики.

  5—8 травня 2016 року;

  8) проведення зустрічей керівників органів виконавчої влади з представниками громадських організацій ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції (далі — громадські організації) з метою виявлення проблемних питань соціального захисту та вжиття заходів для їх вирішення.

  Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

  Квітень — травень 2016 року;

  9) проведення заходів з упорядкування військових поховань, ремонту та реставрації меморіалів, пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків полеглим співвітчизникам.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінрегіон.

  Постійно;

  10) відвідування делегаціями ветеранів Другої світової війни та членами їх сімей, близькими родичами загиблих військовослужбовців, представниками громадських організацій місць поховань воїнів, які загинули під час Другої світової війни на території України, Республіки Білорусь та Республіки Молдова.

  Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, МЗС, Мінінфраструктури, Мінсоцполітики, Адміністрація Держприкордонслужби, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Травень — вересень 2016 року;

  11) проведення урочистих заходів на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”.

  Київська міська держадміністрація, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою).

  8—9 травня 2016 року;

  12) проведення музейно-виставкового проекту “Україна. Реалії сучасної війни”.

  Мінкультури.

  Квітень — травень 2016 року.

  2. Сприяти:

  1) проведенню релігійними організаціями молебню за загиблими у Другій світовій війні.

  Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

  9 травня 2016 року;

  2) провадженню громадськими організаціями статутної діяльності, пов’язаної з проведенням заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Постійно.

  3. Забезпечити підготовку та проведення:

  1) заходів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участю представників органів виконавчої влади, дипломатичного корпусу, народних депутатів України, територіальних громад, представників громадських об’єднань ветеранів, учасників антитерористичної операції, волонтерів, молоді та духовенства.

  Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, Міноборони, МЗС, обласні та Київська міська держадміністрації.

  8—9 травня 2016 року;

  2) покладення вінків, квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні до пам’ятників і меморіалів у столиці України — місті-герої Києві, обласних центрах, інших населених пунктах.

  Обласні та Київська міська держадміністрації, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики.

  9 травня 2016 року;

  3) меморіально-мистецької акції “Перша хвилина миру”.

  Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, Київська міська держадміністрація,  громадські об’єднання (за згодою).

  8 травня 2016 року.

  4. Організувати:

  1) показ художніх та документальних фільмів, присвячених подвигу Українського народу у Другій світовій війні, виступи у засобах масової інформації учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції та представників ветеранського руху.

  Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень — травень 2016 року;

  2) проведення виставок фото- та архівних документів, присвячених Другій світовій війні.

  Укрдержархів, Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень — травень 2016 року.

  5. Забезпечити:

  1) висвітлення у державних засобах масової інформації заходів з підготовки і відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

  Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень — травень 2016 року;

  2) у місцях проведення заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні:

  охорону громадського порядку та безпеку дорожнього руху.

  МВС, Національна поліція, СБУ, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень — травень 2016 року;

  медичне супроводження та належний державний санітарно-епідеміологічний нагляд.

  МОЗ, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Квітень — травень 2016 року.

  _____________________