• In English
 • З метою дерегуляції підприємницької діяльності в сфері охорони здоров'я, Урядом затверджено ліцензійні умови провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я. Постанова скорочує перелік документів, які подаються до заяви про отримання ліцензії. Документом спрощуються вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові. Зокрема: - вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб'єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові, запропоновано в даному випадку залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії; - вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 кв. м) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові. Постанова містить положення, які сприятимуть впровадженню європейських підходів у роботі ліцензіатів, передбачає можливість для розвитку медичної галузі, державно-приватного партнерства, приватного медичного сектору. Водночас, документ дозволяє регулювати відносини між МОЗ України як органом ліцензування та суб'єктом господарювання незалежно від форми власності щодо одержання ліцензії, а також подальшого провадження господарської діяльності з банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини. Належна оцінка відповідності осіб, які звертаються із заявами про одержання ліцензії, контролює якість медичної допомоги та сприяє забезпеченню прав пацієнтів на її одержання у необхідному обсязі і належної якості.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 2 березня 2016 р. № 286

  Київ

  Про затвердження Ліцензійних умов
  провадження господарської діяльності
  банків пуповинної крові, інших тканин і клітин
  людини згідно з переліком, затвердженим
  Міністерством охорони здоров’я  Відповідно до пункту 16 частини першої статті 7 і абзацу першого частини другої статті 9 Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності” Кабінет Міністрів України постановляє:

  Затвердити Ліцензійні умови провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я, що додаються.

  Прем’єр-міністр України                                                            А. ЯЦЕНЮК

  Інд. 73

  Ліцензійні умови, що додаються: