• In English
 • Уряд своєю постановою утворив Державне бюро розслідувань. Цим самим зроблено ще один важливий крок у напрямку боротьби з корупцією та протидії іншим злочинам, зокрема вчиненим високопосадовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів. Створення ДБР як окремого органу досудового розслідування має забезпечити незалежність та об'єктивність при розслідуванні злочинів. Це рішення обумовлене необхідністю приведення діяльності прокуратури у відповідність до європейських стандартів, серед яких - відсутність у прокуратури інструменту слідства. Тому Державне бюро розслідувань з початком фактичної діяльності перебере на себе слідчі функції органів прокуратури. Працівників в бюро набиратимуть на конкурсній основі, вони матимуть гідну оплату праці та соціальний захист, що гарантуватиме незалежність їх діяльності. Постанова Уряду прийнята на виконання Закону України "Про Державне бюро розслідувань".


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 29 лютого 2016 р. № 127

  Київ

  Про утворення Державного бюро розслідувань

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Утворити Державне бюро розслідувань як центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

  2. Внести до схеми спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2014 p., № 74, ст. 2105, № 93, ст. 2685; 2015 р., № 24, ст. 664, № 30, ст. 873, № 63, ст. 2092, № 72, ст. 2363, № 87, ст. 2907, № 88, ст. 2927, № 93, ст. 3170), такі зміни:

  1) розділ II доповнити абзацом такого змісту:

  “Державне бюро розслідувань*”;

  2) пункт 1 розділу III доповнити абзацом такого змісту:

  “Державне бюро розслідувань”.

  3. Міністерству фінансів підготувати та подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, передбачивши видатки, необхідні для забезпечення реалізації Закону України “Про Державне бюро розслідувань”.

  Прем’єр-міністр України                                                А. ЯЦЕНЮК

  Інд. 71