• In English
 • В рамках підготовки урочистостей з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка, Уряд затвердив план заходів із вшанування пам'яті відомого письменника. Відповідно до цього плану заходів у мм. Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі та інших населених пунктах, пов'язаних з життям та творчістю Івана Франка, за участю керівництва держави, народних депутатів України, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та науковців будуть проведені урочистості, присвячені ушануванню пам'яті Івана Франка. Закордонними дипломатичними установами України передбачені заходи за участю представників української громадськості за кордоном. Нагадаємо, що в 2016 році Україна вшановуватиме пам'ять видатного українського письменника, науковця, публіциста та громадського діяча, перу якого належать тисячі літературних, наукових та публіцистичних творів. Іван Франко на сьогодні єдиний український поет, щодо номінування якого у 1915 році на здобуття Нобелівської премії з літератури є офіційні відомості (інформація про номінантів - закрита впродовж 50 років).


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 18 лютого 2016 р. № 120-р

  Київ

  Про затвердження плану з підготовки та
  проведення заходів, присвячених
  ушануванню пам’яті Івана Франка

  1. Затвердити план з підготовки та проведення заходів, присвячених ушануванню пам’яті Івана Франка, згідно з додатком.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів.

  Прем’єр-міністр України                                                         А. ЯЦЕНЮК

  Інд. 73

   

     Додаток
  до розпорядження Кабінету Міністрів України
  від 18 лютого 2016 р. № 120-р

  ПЛАН
  з підготовки та проведення заходів, присвячених
  ушануванню пам’яті Івана Франка

  1. Провести:

  в мм. Києві, Львові, Івано-Франківську та інших населених пунктах за участю керівництва держави, народних депутатів України, представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та науковців урочистості, присвячені ушануванню пам’яті Івана Франка.

  Мінкультури, МОН, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року;

  в м. Києві урочистий мистецький  захід, присвячений 160-річчю від дня народження Івана Франка.

  Мінкультури.

  Серпень 2016 року;

  в м. Львові, Львівській області захід “Міжнародне Франківське літературно-мистецьке свято “Земле, моя всеплодющая мати…”.

  Мінкультури, Національна спілка письменників України (за згодою), Львівська обласна держадміністрація.

  Серпень 2016 року;

  в м. Львові Міжнародний науковий конгрес з нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка.

  Львівська обласна держадміністрація.

  22—24 вересня 2016 року;

  у навчальних закладах науково-практичні конференції, круглі столи та семінари, тематичні експозиції та виставки у бібліотеках, присвячені пам’яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка.

  МОН, Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року;

  тематичні конференції, засідання круглих столів, тематичні виставки, наукові читання, літературно-мистецькі вечори, виставки архівних документів, світлин, книг та речових пам’яток, пов’язаних із життям та діяльністю Івана Франка, інші заходи, присвячені популяризації його спадщини.

  Мінкультури, Національна академія наук (за згодою), Український інститут національної пам’яті (за згодою), Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  2. Забезпечити:

  розроблення та затвердження регіональних планів з підготовки та проведення заходів, присвячених ушануванню пам’яті Івана Франка, та забезпечити їх виконання.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Березень 2016 року;

  покладання квітів до пам’ятника Івану Франку в мм. Києві, Львові, Івано-Франківську, Одесі, а також до пам’ятників та пам’ятних знаків, установлених на честь видатного українця в інших населених пунктах.

  Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Серпень 2016 року;

  проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з ушанування пам’яті Івана Франка, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном.

  МЗС, Мінкультури.

  III квартал 2016 року;

  упорядкування могили  Івана Франка на  Личаківському цвинтарі у м. Львові та тематичне оформлення об’єктів, пов’язаних із його життям і діяльністю.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  До 20 травня 2016 року;

  висвітлення заходів, присвячених ушануванню пам’яті Івана Франка.

  Держкомтелерадіо.

  Протягом 2016 року.

  3. Сприяти:

  виготовленню та розміщенню соціальної реклами, присвяченої вшануванню пам’яті Івана Франка.

  Український інститут національної пам’яті (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року;

  громадським організаціям, благодійним фондам у їх діяльності із вшанування пам’яті та популяризації творчості Івана Франка.

  Обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року;

  у театрах України показу вистав за творами Івана Франка.

  Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року;

  у музеях України відкриттю нових та оновленню існуючих тематичних музейних експозицій, присвячених діяльності та творчості Івана Франка.

  Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2016 року.

  _____________________