Уряд скасував податок на доходи фізичних осіб із благодійної допомоги. Так, ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів відповідне рішення, знімає обмеження з суми (вартості) благодійної допомоги для учасників бойових дій під час проведення АТО та членів їх сімей. Зокрема, не включається до оподатковуваного доходу зазначених платників податку на доходи фізичних осіб вартість благодійної допомоги у вигляді: спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів); технічних засобів спостереження; засобів особистої гігієни; продуктів харчування; предметів речового забезпечення; інших товарів (робіт, послуг). Нагадаємо, що раніше сума такої допомоги для учасників бойових дій та членів їх сімей, фізичних осіб, які мешкають на території проведення АТО, або виїхали з такої території, учасників масових акцій громадського протесту в Україні у період з 21.11.2013 по 28.02.2014, а також 2.05.2014 в м. Одесі та фізичних осіб - переселенців з території АР Крим не повинна була перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму помноженого на 1,4. Рішення ж Уряду забезпечить створення сприятливих умов для благодійної діяльності.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 24 лютого 2016 р. № 112

Київ

Про затвердження переліку засобів, товарів (робіт, послуг),
сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді
яких не включається до оподатковуваного доходу платників
податку на доходи фізичних осіб


Відповідно до абзацу другого підпункту “а” підпункту 170.7.8 пункту 170.7 статті 170 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума (вартість) благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не включається до оподатковуваного доходу платників податку на доходи фізичних осіб, згідно з додатком.

Прем’єр-міністр України                                                         А. ЯЦЕНЮК

Інд. 73

 

Перелік, що додається: