• In English
 • Заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції провів зустріч з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 березня 2019 року о 16:06

  Сьогодні, 11 березня, у Києві відбулася зустріч заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолія Петренка з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

  Мета зустрічі іноземних делегатів з представниками вітчизняного оборонного відомства – підбиття підсумків результатів роботи Міністерства оборони України з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні під головуванням Алана Ешлімана за період 2015-2019 років.

  У ході зустрічі сторони обговорили основні напрямки спільної діяльності Міністерства оборони України з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні. Зокрема, це проведення семінарів, презентацій, конференцій, відкриття спеціалізованих класів з вивчення міжнародного гуманітарного права, створення та випуск відеороликів та навчального фільму.

  Зокрема, Алан Ешліман відзначив ефективну співпрацю МКЧХ в Україні з Юридичним департаментом Міністерства оборони України під керівництвом Валерія Коваля. Він зазначив, що така взаємодія є прикладом спільних зусиль міжнародної неурядової організації і Збройних Сил для досягнення спільної мети.

  Під час зустрічі Анатолій Петренко звернувся до голови делегації МКЧХ в Україні щодо дотримання прав та покращення умов утримання військовополонених моряків. Заступник Міністра оборони також закликав делегацію МКЧХ в Україні підтримати ініціативу української сторони щодо переміщення поранених українських військових моряків до нейтральної країни для забезпечення необхідного медичного обстеження та лікування.

  У свою чергу Алан Ешліман наголосив на необхідності створення зон безпеки навколо цивільних об’єктів критичної інфраструктури в районі проведення операції Об'єднаних сил.

  На завершення зустрічі заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко вручив голові делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алану Ешліману відомчу нагороду «За сприяння Збройним Силам України» та подякував за плідну співпрацю МКЧХ в Україні із Міністерством оборони України і висловив сподівання на майбутнє ефективне співробітництво з МКЧХ в Україні під керівництвом новопризначеної голови МКЧХ в України Флоренс Жіллєтт.

  Також делегація Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні на території Міноборони відвідала Залу пам’яті захисників України, яка була створена на вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.