• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 6 червня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 06 червня 2018 року о 16:55

  ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, колеги!

  Я дуже радий тому, що сьогодні в засіданні нашого Уряду беруть участь народні депутати України, зокрема Ляшко О.В. і фракція Радикальної партії. Вітаємо вас, колеги! Є представники Комітету охорони здоров'я, народні депутати України з різних фракцій, окремі народні депутати.

  Я хочу сказати, що у нас є велике майбутнє, коли спільно Парламент і Уряд можуть приймати всі необхідні рішення.

  Перед засіданням Уряду перше, що я хочу зробити, – це привітати журналістів з професійним святом і сказати про те, що переоцінити роль журналістів у нашому житті дуже важко. І на превеликий жаль, ця надзвичайно важлива професія несе надзвичайно високі, великі ризики, починаючи від роботи українських журналістів на сході нашої країни. І вони теж роблять свій внесок у відновлення нашої територіальної цілісності та відбиття атак ворогу.

  Окремо треба зазначити, що в боротьбі за свободу слова сьогодні потерпають у в'язницях Кремля українські журналісти. І це є величезний виклик для всієї світової спільноти.

  А нашим журналістам я б хотів сьогодні просто подякувати, побажати успіхів у вашій нелегкій і надзвичайно важливій роботі! І я вважаю, що Україна буде змінюватися тоді, коли ми будемо максимально відкриті, прозорі, публічні. Інших ліків, які б додавали нам ефективності, немає. Тільки прозорість, публічність і відкритість. І в цьому питанні журналісти відіграють надзвичайно важливу роль.

  А також хотів би, Олеже Валерійовичу, Вас привітати з професійним святом, я так розумію. Ви теж розпочинали як журналіст.

  Виступ ЛЯШКА О.В.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Дякую за Ваш виступ і за позицію! Я її прокоментую. Я хочу сказати, що ми живемо в демократичній країні, де кожен має право висловити свою позицію.

  Виступ МУСІЯ О.С.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Дуже дякую, колеги.

  Що я хотів би сказати? Я дуже чутливий до людського болю і сам не один раз у своєму житті стикався з великими викликами і особистими втратами. Тому для мене система охорони здоров'я є надзвичайно ключовою як пріоритет, і ті виклики, з якими ми сьогодні боремося, зокрема й команда МОЗ, є безпрецедентними.

  Я не хочу говорити про те, як все відбувалося до. Але українці сьогодні знають, приходячи до лікарень, в якому стані вони сьогодні знаходяться. І це потребує від нас: або ми миримося з тим, що відбувається, або ми починаємо діяти і змінювати стару прогнилу систему, в якій, на превеликий жаль, люди не можуть найти кваліфікованої допомоги, а лікарі – своє місце.

  І тому я вдячний українському Парламенту за те, що Парламент ухвалив необхідні рішення для початку змін у цій надзвичайно важкій і дуже чутливій системі.

  Тепер що стосується висловлювань будь-якого чиновника.

  Я вважаю, що ставитися зверхньо, не по-людськи до чужої біди – аморально і неприйнятно. Я пам'ятаю висловлювання одного з заступників Міністра охорони здоров'я при мені в Парламенті щодо людської біди. Я миттєво прийняв рішення звільнити її з посади.

  Безумовно, я був дуже стурбований заявою, яка вийшла через ЗМІ, щодо неефективності лікування і т.д. Я вважаю, що людське життя безцінне. І ми маємо створити в країні умови для лікування, в тому числі онкохворих, і цим ми сьогодні займаємося. Ми готуємо розширену доповідь по ліках.

  Я хочу, щоб припинили маніпуляцію фактами й цифрами. Я хочу, щоб ми бачили реальну картину того, що відбувається з закупівлями ліків, як ліки закуповувалися раніше, наскільки ми сьогодні ефективніше закуповуємо ліки.

  І я вважаю, що відповідальна політика якраз полягає в тому, щоб говорити людям правду, реально оцінювати ситуацію і робити висновки. І хочу зазначити, що в нашій з вами співпраці, з депутатським корпусом, Олеже Валерійовичу, з Вами, з фракцією ми завжди знаходили правильне рішення для того, щоб запустити програму "Доступні ліки" спільно. І це правда. Я неодноразово говорив про це з трибуни.

  Але є й інші проблеми, які ми маємо вирішувати сьогодні. Якщо ми виділили з вами 1 млрд грн для закупівель ліків і надання їх безкоштовно людям, то 20 млн рецептів сьогодні виписані. І це означає, що 20 млн разів люди звернулися за тими ліками, які для них є дуже необхідними в їхньому житті.

  Ми бачимо сьогодні статистику, поки що починаємо бачити її: зменшення смертності по певних категоріях, зменшення викликів "швидкої допомоги" по певних категоріях. Це вже є перші сигнали.

  І я просто застерігаю всіх: не треба посипати попелом голову. Я точно знаю, що на первинному рівні наші лікарі сімейної практики і т.д. в наступному році відчують, що зміна системи була, і навіть в цьому була абсолютно виправдана, і це відчують й українці. Треба трошки часу, і ситуація буде налагоджуватися.

  Я хочу сказати одну річ. Я за те, щоб покарати людину, якщо вона дійсно це сказала. І я за те, щоб покарання було жорстким, я б навіть сказав, жорстоким. Але для цього ми всі повинні пересвідчитися, що він саме це сказав. Слава Богу, що є аудіозапис, який я в понеділок, як Ви сказали, для розслідування направив у комісію Вищого корпусу, і завтра на мою вимогу відбудеться це засідання.

  Але що я хочу попросити? Щоб це засідання було публічним, щоб ми всі прослухали, витратили 20 хв. часу, цю плівку. І потім я готовий виконати будь-яке рішення, яке буде об’єктивним, після того, як ми почуємо, що сказала ця людина. Я це чув, у мене власні висновки є. І тоді ми приймемо спільне рішення.

  Я ніколи не уникав відповідальності. Я вважаю, винний має бути покараний, а невинний – захищений. Це мій моральний життєвий принцип. Я думаю, що такі принципи у нормальних людей співпадають.

  Тому нам залишилось почекати до завтра. Завтра буде проведена ця комісія, і після неї я прийму рішення. Ми маємо дати приклад всім. Якщо покарання справедливе – всі мають це знати, але якщо ми захистимо невинного – це теж мають всі знати, що за правду у нас не карають, за об'єктивність у нас не карають. Я говорю "правду" з точки зору правдивої оцінки того, що було сказано, а не те саме, що було сказано.

  Я ще раз вам дякую! Я завжди беру з повагою думку народних депутатів. Дякую за те, що ви сьогодні виступили на засіданні Уряду.  Завтра ми в цьому питанні поставимо крапку.

  ЛЯШКО О.В. – Дякую, Володимире Борисовичу. Чиновник себе завжди захистить. Українців захищайте.

  ГРОЙСМАН В.Б. – Я про це і сказав. Чиновники теж є українцями. Але є хороші чиновники, є погані. Я з цим згоден.

  А що стосується закону, Олеже Валерійовичу, ми його підтримаємо, щодо посилення відповідальності за фальсифікацію ліків. Ми з цим боремося. Я думаю, що є певні зрушення, але дуже шкода, ми ж бачимо це, коли людині прописують ліки, вона починає лікуватися, а в неї хвороба не відступає. І це теж є проблема, я тут повністю підтримую.

  Ще раз дуже дякую, бажаю успіхів!

  Колеги, тепер продовжуємо засідання Уряду чи розпочинаємо засідання Уряду.

  Шановні колеги-міністри, порядок денний сформовано відповідно до подань урядових комітетів і міністерств. Я думаю, що буде цікаво й міністрам теж почути те, які були висловлювання заступника міністра, і зробимо відповідні висновки. Я хотів би, щоб усі українці знали – я нікого прикривати не збираюся. Нікого! Але я хочу бути справедливим. Для мене це є принципово важливо. А людський біль для мене є дуже близьким.

  Колеги, по порядку денному. Він фактично сформований за пропозиціями урядових комітетів і міністрів.

  Окремо хотів би сказати, що сьогодні ми заслухаємо Міністра освіти і науки Лілію Михайлівну Гриневич щодо ситуації по ЗНО і взагалі по освітніх питаннях.

  Окремо хотів би сказати сьогодні про надзвичайно важливе рішення, яке завтра буде розглядатися українським Парламентом, остаточно розглядатися, – це створення антикорупційного суду.

  Я хочу просто сказати наступне. Це питання носить надважливий і принциповий характер. Сьогодні ми стоїмо на роздоріжжі: або ми своїми кроками покажемо абсолютно чіткий вектор для українських громадян, що напрямок відновлення справедливості та покарання корупціонерів для нас має надважливе значення; або ми можемо відкотитися у всіх питаннях: і справедливості, і економіки, і в багатьох інших питаннях – відкотитися в минуле, яке ми вже з вами проходили.

  Тому сьогодні дуже важливо, щоб це надзвичайно відповідальне рішення було ухвалено українським Парламентом. Це дасть нам можливість дати дуже міцний сигнал всередині країни українському суспільству, нашим міжнародним партнерам. Це однозначно позитивно вплине на розвиток національної економіки.

  Я наголошую на тому абсолютно відповідально, як Прем'єр-міністр країни, що сьогодні у нас є всі можливості й шанси забезпечити пришвидшений економічний ріст. А це означає, що буде стабільна валюта, стабільні ціни, вищі заробітні плати. Ми зможемо продовжувати зміни в системах, які мають дати нову якість життя українським громадянам. Для цього потрібна витримка. Для цього потрібна важка робота, якою ми займаємося сьогодні. І в результаті ми отримаємо абсолютно позитивні відчуття українського суспільства, тому що заради людей ми робимо ці зміни.

  Тому вважаю, що завтра є надзвичайно важливий і ключовий момент. Я дуже розраховую на те, що завтра весь український Парламент об'єднається, і це рішення буде ухвалено. Тому хочу побажати всім нам успіху і бути достойними людської довіри. Це дуже важливе питання.

  Переходимо до розгляду порядку денного.