• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2018 року
  опубліковано 31 жовтня 2018 року о 17:47

  ГРОЙСМАН В.Б. – Усіх вітаю!

  Є ряд важливих питань, які ми будемо сьогодні розглядати за поданням міністерств і урядових комітетів. Але ми сьогодні заслухаємо інформацію Першого віце-прем'єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва про стан національної економіки.

  Я хочу ще раз підкреслити, що нам надзвичайно важливо мати сильну економіку. У нас є надзвичайно багато викликів і в майбутньому. Але для того, щоб ми могли їх абсолютно чітко здолати, ми маємо повторити успіх, у тому числі й країн, які є нашими західними сусідами, які в час встановлення своєї незалежності змогли провести необхідні зміни і зробити свої економіки сильними, а людей – заможними.

  Тому важливо надзвичайно, щоб економіка України зростала, щоб ніхто не зміг своїми популістськими недолугими та іншими діями зупинити зростання економіки.

  Ми за кілька років (3,5 роки) маємо створення в Україні більше 150 промислових об'єктів. Це означає, що в Україну починають приходити нові технології, нові підприємства. І нам треба дуже серйозно, динамічно вирішувати ті проблеми, які впливають на недостатній розвиток національної економіки, в тому числі дерегуляція.

  І найголовніше, що від нашої національної економіки вигоду мають отримати українські громадяни. І все те, що заробить національна економіка, ми маємо реінвестувати в якість життя українських громадян. І я буду про це говорити і робити це кожного дня, тому що це є надзвичайно важливим.

  Падати економіка може дуже швидко. А зростати – це дуже важкий процес. Але я глибоко переконаний в тому, що в Україні він розпочався. Його треба тільки підсилювати. І нам треба знімати максимально обмеження для того, щоб відкрити весь потенціал України.

  Ми щотижня зустрічаємося з різними представниками різних сфер економіки. Всі мають абсолютно оптимістичні погляди на інвестування в Україну, створення нових робочих місць.

  Завдання влади сьогодні і на місцях, і в центрі – зняти будь-які обмеження, щоб кожна інвестиція, яка йде в Україну, була успішною. Це буде означати, що ми зможемо здолати швидше ті проблеми, які є.

  І я завжди це підкреслюю – нашою основою незалежності є українське військо. Але другою обов’язковою умовою має бути сильна економіка. Тоді буде і сильне військо, якісна освіта і медицина, і якісні дороги, і енергетична незалежність, і багато інших речей буде в нашій країні зовсім по-іншому відбуватися.

  Особливо я говорю про те, що зараз розпочинається у нас черговий виборчий етап двох виборів: Президента, Парламенту. Я сподіваюсь на те, що більшості українських політиків жага до отримання політичного виграшу не затьмарить реальний стан справ, і, найголовніше, що всі будуть працювати на те, щоб Україна стала сильною.

  Я думаю, що це абсолютно непростий шлях. Знаєте, є два таких стани, коли можливо говорити багато, балакати про будь-яку роботу, в принципі ти говориш начебто нормальні речі, а якщо нічого не робиш, то нічого не відбувається.

  Набагато важче заробити кошти в бюджет, подолати схеми, які плодяться, схеми неефективності і зловживань, чинити і долати опір системи, яка час від часу відновлюється, піднімає свою голову, яку потрібно відсікати, але іноді відсікаєш, нова виростає. Це все дуже важкі справи, але такий шлях можуть долати тільки ті, хто по ньому йде і має абсолютно тверду позицію.

  Моя позиція абсолютно тверда. Україна має бути сильною і буде сильною. І наше завдання зробити це якомога швидше.

  Степане Івановичу, я просив би Вас зробити доповідь по стану національної економіки.

  І далі ще одне питання, яке ми сьогодні будемо розглядати, – це ще чергова дерегуляція. Йдеться про розумну регуляцію бізнесу для того, щоб зняти обмеження для підприємств, підприємців, для багатьох сфер для того, щоб ці сфери швидше розвивалися і швидше впливали позитивно на національну економіку і на добробут українських громадян.