Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 травня 2018 року о 15:19

Відео засідання Уряду

ГРОЙСМАН В.Б. – Доброго дня, шановні колеги! Влада змінюється, як ви бачите. Будемо передавати справи сьогодні цьому достойному поколінню. А Павло Валерійович, я так зрозумів, ще й запитав: "Чи це є тролінг?", бо Павло Валерійович і Костянтин дещо між собою схожі.

І я тоді подивився на цього молодого чоловіка. І знаєте, як його звати? Його звати Арсеній.

Але, насправді, шановні й дорогі діти, шановні міністри, шановні засоби масової інформації, сьогодні ми проводимо засідання Уряду, і головна тема – це питання дітей. І не тільки в засіданні Уряду, а й взагалі, я думаю, що в серці кожної людини діти займають особливе місце.

І дуже важливо, щоб наші діти були щасливими. І так відбувається, що від покоління до покоління цей вимір щастя залежить від дорослих, які приймають кожен день рішення, які роблять свою справу, які створюють умови.

Але дуже важливо пам’ятати, що потрібно не тільки створювати умови для дітей, а потрібно з ними радитися; потрібно розуміти їхні проблеми і намагатися спільно з ним їх вирішувати; формувати таке середовище, яке дасть можливість кожному розвинути свої здібності.

І я б дуже хотів, щоб ми досягли тієї якості життя, коли в нас буде народжуваність просто демонструвати шалений ріст. Українців повинно бути більше. Але українців повинно бути більше щасливих.

І тому сьогодні ми будемо ухвалювати ряд рішень, які будуть абсолютно позитивні по відношенню до питання народжуваності. Я думаю, що це має бути найвищий пріоритет. І дуже важливо, щоб наряду з нашими рішеннями і на місцях були прийняті рішення, які б давали можливість дітям формуватися в дружньому середовищі.

І не тільки сьогодні ми приймаємо рішення стосовно дітей, а ми спільно з органами місцевого самоврядування взяли курс на те, щоб ліквідувати черги в дитячі садочки. Це ж, насправді, не так багато потрібно зусиль, але дуже важливо, щоб кожна дитина мала можливість прийти до дитячого садочку та отримати свою базову підготовку.

Ми почали реформувати систему освіти. Якраз розпочали з 1-4 класів, де будемо формувати нове середовище.

Сьогодні ми приймемо рішення по важливих питаннях. З одного боку – це введення нової традиції, яку ми запроваджуємо з 1 вересня 2018 року. Тепер кожна родина, в якій народився малюк, буде отримувати від держави спеціальний baby-бокс. Він ось так виглядає, але потім засоби масової інформації побачать, що там є всередині. Він насправді зібраний з любов'ю для того, щоб на перших етапах життя у мами, у родини було все необхідне для того, щоб доглядати дитинку.

Це буде достатньо якісний бокс, з якісним наповненням, і це є традицією в багатьох західних країнах, і сьогодні цю традицію ми запроваджуємо, саме наш Уряд, для підтримки народжуваності. Тобто  сотні тисяч українських родин, в яких народжуються діти, отримають таку додаткову цільову підтримку.

Наступна позиція, яка є дуже важлива. Коли мама народжує, треба думати про те, особливо, коли людина працює, як йти працювати. І тут потрібно в ці перші місяці і роки підтримати маму, дати можливість їй або родині найняти няню для того, щоб доглядати свою дитину, а самій йти працювати. І тут ми теж приймаємо важливе рішення спільно з органами місцевого самоврядування у тих пропорціях, як сьогодні зараховується до бюджетів податок на доходи фізичних осіб, я думаю, що це буде справедливо, і вводимо таке поняття, як муніципальні няні. Тобто це буде працювати з 1 січня, але у вересні це вже знайде своє відображення в проекті бюджету 2019 року, коли ви наймаєте няню для догляду за своєю дитиною, ми будемо вам компенсувати, на даний момент це приблизно біля 1,5 тис. грн, кожного місяця зарплати, щоб кожна дитина в Україні була доглянута, принаймні щоб ми створили такі можливості. Ініціатив буде набагато більше, оскільки для нас є дуже важливим пріоритетом створення середовища, де будуть зростати щасливі діти.

Особливою увагою треба огорнути, в тому числі питання сім'ї. І ми сьогодні теж думаємо над тим, які запропонувати механізми, які б давали нам можливості розвивати питання сім'ї, підтримувати створення сімей, і це теж є надзвичайно важливим.

Сьогодні в цій залі присутні діти, які не просто навчаються, а є по-справжньому лідерами, які є представниками учнівського самоврядування. Це ті люди, які вже з перших років свого більш дорослого життя починають активно займати громадянську позицію.

І я би хотів сьогодні зазначити, що для нас з вами дуже важливо, особливо мова йде про тих, хто наділений правом приймати рішення, я це беру і на свій рахунок, і на рахунок  своїх колег, і всіх тих, хто ухвалює рішення в країні на сьогодні. Наша функція полягає тільки в єдиному – ми маємо від попередників отримати країну, зробити її сильнішою, справедливішою, багатшою, розвинутішою і передати їм, щоб вони, прийнявши країну, передавали своїм нащадкам країну, більш успішну, більш якісну, країну, яка є доброзичлива, країну, яка є сильна. І це наша відповідальність і перед цим поколінням, і перед майбутніми поколіннями.

Звісно, на цьому шляху не потрібно забувати про тих, хто потребує особливої підтримки і уваги, – це люди вже похилого віку. Але все це дуже є взаємопов’язано. Тому сьогодні, я думаю, що спільне засідання Уряду пройде під знаком актуалізації питань підтримки українських дітей, підтримки народжуваності.

І колись мене запитали: як я бачу країну, щоб я хотів в Україні, щоб було краще? Я сказав, що єдиний критерій, який дасть можливість нам зрозуміти, що, насправді, ми досягли тих стандартів, які говорять про благополуччя всередині країни, – є народжуваність. Я би дуже хотів, щоб ми отримали зростання народжуваності в країні.

Крім того, ми сформували ряд програм підтримки дітей і захисту їхніх прав. І сьогодні Міністр юстиції про це скаже, я думаю, що всіма цифрами, які він сьогодні презентує. З точки зору елементів, з точки зору підтримки одиноких матерів і дітей, від яких відмовилися батьки, ми будемо відновлювати і цю справедливість.

Тому, шановні друзі, дозвольте мені розпочати засідання нашого Уряду і перейти до розгляду питань порядку денного, які сформовані були дітьми і міністрами. Немає заперечень? Все, тоді працюємо.