• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 22 серпня 2018 року о 14:05

    ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання Уряду.

  Напередодні чергової річниці нашої незалежності, думаю, ще раз потрібно для себе усвідомити, що для кожного з нас є незалежність. Пам'ятаю, коли вітали один одного з незалежністю, я завжди казав, що за неї потрібно боротися, навіть не усвідомлюючи до кінця, що перед нами будуть виклики жорсткої боротьби, відбиття збройної агресії з боку Росії. І, безумовно, в цей день маємо говорити слова вдячності і підтримки всім нашим українським воїнам, які на передовій захищають нашу державу, відновлюють нашу територіальну цілісність.

  Але перед нами стоять й інші завдання. Країна має бути незалежною не тільки територіально, а й економічно сильною, що забезпечить нам незалежність, ми маємо змінювати якість життя в Україні, щоб забезпечити незалежність кожного українського громадянина в незалежній державі.

  Я аналізую 27 років і думаю, що, якщо ми порівняємо Україну з європейськими країнами, які вийшли з-під соціалістичного впливу, то ми побачимо, скільки там було зроблено і прийнято правильних рішень, і ці країни стали успішними, якість життя - високою, економіка - сильною. Вони стали частиною глобального світу, в тому числі колективної безпеки, частиною Євросоюзу, де абсолютно нові стандарти якості життя.

  Україна цього не зробила. Чому? Тому що за багато років нашої незалежності поряд з тим, коли були прийняті абсолютно важливі рішення про здобуття нашої незалежності, формування нашої української держави, потім ми були передані в руки непрофесійності, популізму, безвідповідальності і, як наслідок, отримали величезні виклики, незмінені системи життя. Кожна сфера, яку ми сьогодні беремо, потребує системних якісних дій, часу та фінансових ресурсів у такий надзвичайно важкий час.

  Але також потрібно зазначити, що держава має бути незалежною, в тому числі й фінансово. Якщо ми подивимося на останні, трошки більше десяти років нашої незалежності, 12, то ми побачимо, що з 2005 року по 2013 рік нас усіх завели в абсолютну залежність перед зовнішніми та внутрішніми кредиторами у вигляді державного боргу, який є надзвичайно великим тягарем для національної економіки, а найголовніше – для кожного українського громадянина. І саме цей борг нас стримує в тому, щоб швидше підвищувати соціальні стандарти, краще забезпечувати необхідні потреби українських громадян, зміцнювати більш швидко нашу обороноздатність і багато інших речей.

  Тому з першого дня на посаді Прем’єр-міністра я завжди говорю і підкреслюю: відповідальна політика для мене – це не просто сказати, а це сказати і зробити. Боротися і перемагати. І я думаю, що це, в тому числі, притаманне кожному українському громадянину.

  Сьогодні ми розглянемо два дуже важливих питання, на мій погляд. З одного боку, це оновлена державна стратегія управління державним боргом, яку буде представляти Оксана Маркарова. Я хочу, щоб ми з вами позбулися цих «фінансових кайданів», в які нас з вами тишком-нишком затягнули, і ми можемо сьогодні всі сказати, що за цей період часу (з 2005 року по 2013 рік)  жодним з тих управлінців, які були, нічого в принципі системно в країні не було змінено. Не з'явилися ні нові дороги, ні нові лікарні, ні нові школи масово. Ми по сьогоднішній день ще маємо заборгованість перед українськими дітьми. Вони не можуть вільно піти в садочок, тому що садочків не вистачає.

  У мене питання: де ці 50 млрд  дол.,  які були запозичені? Куди вони ділися? Я сьогодні не можу знайти відповідь на це питання.

  Тому ми маємо зробити все для того, щоб найближчим часом, найближчим десятиріччям позбутися фінансової залежності. Наша економіка має бути сильною і здатною самостійно обслуговувати наші борги і зменшувати їх. Все те, що буде залишено в українському бюджеті, має бути справедливо перерозподілено тим, хто цього потребує, і для модернізації України.

  Наступним питанням ми сьогодні розглянемо публічний реєстр надання субсидій. Ми маємо забезпечити ефективну і чесну підтримку кожного громадянина України, який потребує додаткового фінансового забезпечення. Ми маємо покращити справедливість надання такої підтримки, і сьогодні Міністр соціальної політики презентує ту роботу, яку ми з вами зробили як Уряд для того, щоб зробити публічними ці реєстри. Це теж було ще донедавна закрито.

  Тому я вірю в те, що в найближче десятиріччя при правильному управлінні, при вірі в Україну, при здатності чесного служіння своїй державі ми досягнемо успіху, і він буде абсолютно відчутним для кожного українського громадянина. Не лозунгами, не прожектами, а реальними справами, які будуть змінювати нашу країну. Я вірю, що ми здатні на успіх. І головне, в нас є величезне надбання для всіх нас – наша рідна держава. Сотні народів світу не мають свого куточка на земній кулі. Ми маємо прекрасну сильну європейську державу. Ми зобов’язані зробити так, щоб наша незалежність була непохитною і люди це відчували.

  Я пропоную затвердити порядок денний, перейти до розгляду питань, які сформовані за пропозиціями урядових комітетів, і розпочати наше засідання з питання управління державним боргом. Немає заперечень? Рішення ухвалено.