• In English
 • Вступне слово Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана на засіданні Кабінету Міністрів України від 13 червня 2018 року
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 13 червня 2018 року о 15:50

    ГРОЙСМАН В.Б. – Розпочинаємо засідання Уряду.

  Перш за все, хочу привітати всіх українців з важливим рішенням, яке ухвалила Верховна Рада України, яке створило фактично законодавчу основу – створення незалежного Антикорупційного суду!

  Хочу ще раз підкреслити, що це питання було надзвичайно важливим, і це питання елементарної довіри, і питання створення ефективних механізмів покарання в країні за корупцію.

  Я думаю, що для багатьох це голосування – це серйозний знак. І я думаю, що це має витверезити тих, хто ще не розуміє невідворотність покарань.

  Глибоко переконаний, що наше завдання – примножувати блага країни, а не створювати умови, коли ці блага виходять поза межі державного інтересу. І тому такий механізм, як антикорупційний суд, – це, однозначно, сьогодні повідомлення всім, не сьогодні – через рік, не через рік – через два роки або через п'ять  років все одно злочини будуть розслідувані, і я глибоко переконаний в тому, що незалежність цього суду напряму має відношення до справедливих вироків.

  Сьогодні ми розглянемо ряд питань, які формують нормальні умови ведення підприємницької діяльності в країні. Я сам пам’ятаю, до 2005 року я 10 років був підприємцем. І коли під час зустрічі з підприємцями ми почали обговорювати в рамках усієї дерегуляції, яку ми проводимо, роботу касових апаратів, так званих, то виявилося, що за цих уже 20 років а нічого в принципі не змінилося: драконівські штрафи; повна монополія на касові апарати; з кожного касового апарату в країні сплачується абонентська плата комерційним структурам; проводяться реєстрації, перереєстрації, і все це відбувається відповідним чином зі сплатою обраним, уже десятиріччями, оплат, які в принципі бізнес міг би це й не робити. Навіщо?

  Тому сьогодні Міністр фінансів – Оксана Маркарова – буде презентувати рішення Уряду, яке, я глибоко переконаний, буде сьогодні підтримано, яке повністю погоджено з провідними бізнес-асоціаціями, про те, що ми врешті-решт поставимо крапку в такому підході, несправедливому, по відношенні до підприємців.

  Ми запроваджуємо нові механізми електронних чеків, які дадуть можливість позбавитися цієї залежності від монополій касових – з одного боку, а з іншого боку – абсолютно цивілізовано вести свою підприємницьку діяльність. Про деталі ми сьогодні почуємо з вуст Оксани Сергіївни. Ця робота велась не один місяць спільно командою Мінфіну і ДФС, і сьогодні цей результат буде презентований всім. Я думаю, що для підприємців це буде крок вперед.

  Наступне, про що б я хотів сказати. Декілька днів назад я проводив чергове засідання комісії "Маски-шоу, стоп!". Виявляється, що у нас є регіони, Олено Володимирівно, в яких всі рішення суду по обшуках бізнесу, по виїмці документів і так далі, відбуваються відповідно до закону про "Маски-шоу, стоп!".

  Тобто суддя, якщо розглядає, він веде аудіозапис, все відбувається відповідно до процедури, досліджує ретельно, не пачками підписує необмежені повноваження деяким правоохоронцям, а в деталі вникає, щоб кожне рішення було правосудне. Я думаю, що це в інтересах всієї судової системи – правосудність рішень і рішення, які викликають довіру.

  Але ми бачимо, що в деяких регіонах 20-30 % рішень відбуваються з дотриманням процедури, а все інше так, як приймали під килимом пачками, так і приймають. І я вважаю, що це є неприпустимим абсолютно. Це дискредитує судову систему.

  Наряду з тим я наголошую, що в багатьох регіонах України 80-90 %, я розумію, що тут є питання тільких технічних засобів, але всі рішення розглядаються так, як це має бути, для того, щоб суспільство поважало правоохоронну систему. Правоохоронці першими мають виконувати букву закону і показувати приклад, як це робиться, а не навпаки.

  Тому сьогодні ми внесемо зміни і будемо пропонували парламенту підтримати наш урядовий законопроект про зміни до Закону "Маски-шоу, стоп!". І вони будуть посилювати відповідальність правоохоронців за порушення цих норм. Я думаю, ви пам'ятаєте, що більше 300 голосів, конституційна більшість, було схвалено перший Закон України "Маски-шоу, стоп!". Чому? Тому що всіх дістали, по всій країні. Вони думають, що вони будуть жити вічно, вони думають, що вони будуть при своїх посадах вічно. Вони думають, що вони будуть прощені підприємцями, яких вони сьогодні постійно переслідують.

  Я хочу сказати сьогодні, що я повністю підтримую добросовісних правоохоронців, які захищають державний інтерес, національну економіку, боронять і захищають наш суверенітет.

  Але я неодноразово говорив про те, що я зневажаю тих, хто сьогодні руйнує основу нашої економіки. Я просив би, щоб мене персонально почули сьогодні всі ті, хто "кришують" нелегальних бізнес, нелегальну контрабанду, нелегальний доступ товарів до українських ринків. І я наголошую, що вони носять сьогодні погони, є чинними працівниками правоохоронної системи.

  Я знаю, що ви обговорюєте мої слова і позиції з цього приводу, і мою непохитність. Я знаю, що ви готуєте провокації проти Прем’єр-міністра, Уряду і урядовців. Але я наголошую на тому, що ви всі маєте служити державі, не мені, нікому іншому, а державі і наповнювати державну скарбницю.

  І я наголошую на тому, що ми будемо далі рухатися над тим, щоб змінювати законодавство і робити ситуацію по веденню підприємництва, створенню робочих місць в країні абсолютно прозорою і в інтересах української держави.

  Тому я буду звертатися до українського парламенту максимально швидко розглянути і прийняти зміни до Закону "Макси-шоу, стоп!" щодо підвищення відповідальності максимально швидко. Буду сподіватися на те, що український парламент консолідується в черговий раз щодо виконання цього рішення.

  Але я говорю про те, що сьогодні це є надзвичайно важливим питанням, і воно буде впливати в тому числі на наповнення державної скарбниці.

  Також ми сформували порядок денний сьогодні з питань, які були розглянуті на урядових комітетах і за поданнями міністерств. Я пропоную затвердити порядок денний і перейти до його розгляду.

  Перше питання – О.Маркарова, друге – П.Петренко, третє – про соціальний захист військовослужбовців.

  До речі, на соціальний захист військовослужбовців потрібні кошти? Потрібні. Нам потрібні кошти на те, щоб підвищувати пенсії українським пенсіонерам? Потрібні. Нам врешті-решт потрібні сьогодні кошти, щоб обслуговувати зовнішні борги, які нам створили до 2013 року, біля 50 млрд дол.? Потрібні. Хто ж кому дав право сьогодні грабувати країну в такий важкий час і десятками мільярдів наносити збитки сьогодні державі?

  Тому треба всім задуматися над тим, яке буде покарання за ці речі.

  Колеги, розпочинаємо засідання, затвердимо порядок денний.