• In English
 • Володимир Гройсман: Ми зруйнували схеми таємного розподілу родовищ і тепер маємо всі можливості наростити видобуток
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 27 лютого 2019 року о 12:40

  Уряд України повністю відкрив геологічні дані, зруйнував схеми таємного розподілу родовищ і, таким чином, забезпечив всі можливості наростити видобуток копалин, передусім, газу задля досягнення енергетичної незалежності. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

  Він звернув увагу, що ще п’ять років тому газ був елементом великого політичного тиску на Україну. А зараз створені всі умови задля повного усунення такого тиску – в тому числі шляхом прозорості роботи Державної служби геології та надр України.

  «Ми перші, хто зруйнував схему таємних розподілів і запроваджуємо систему публічних конкурсів та аукціонів. Перший аукціон відбудеться вже за тиждень – 6 березня. Торги мають бути прозорими і конкурентними. Це має бути новий стандарт», - підкреслив Володимир Гройсман.

  Глава Уряду знову наголосив, що Україна має відмовитися від закупівель із-за кордону газу. «Це стратегічна мета. Її досягнення дасть можливість забезпечити себе газом і системно зменшити ціни на газ. Одними лише лозунгами зменшити ціни і забезпечити економічну стабільність – неможливо», - сказав Володимир Гройсман.

  У той же час, він наголосив, що при такому розвитку подій неприпустимими є будь-які зриви державних планів видобутку ресурсів.

  «Наше завдання – енергоефективність, якісне та ефективне споживання і перехід у статус країни-експортера ресурсів, - сказав Володимир Гройсман. – Ми думаємо про майбутнє України».

  Володимир Гройсман: Ми зруйнували схеми таємного розподілу родовищ і тепер маємо всі можливості наростити видобуток