Володимир Бондаренко: Розподіл відповідальності у системі органів виконавчої влади формує нові підходи в роботі
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 червня 2018 року о 17:40

Посилення функції аналізу політики з метою прийняття обґрунтованих рішень, стратегічне управління в цілому та відповідний розподіл ресурсів, підзвітність та відповідальність системи органів виконавчої влади – завдання на шляху продовження реформування державної служби. Про це сьогодні на конференції «Зміцнення центру Уряду в Україні: уроки країн-членів ОЕСР» сказав Державний секретар Кабінету Міністрів України Володимир Бондаренко.

Він переконаний, що рішення Уряду повинні бути напрацьовані на базі аналізу тієї чи іншої проблеми. «Проаналізувавши – запропонували, і не на сьогодні чи на завтра, адже за два-три роки ми до цього не повернемося, тому що врегулюємо цю проблему. Тобто стратегічне бачення розуміємо і стратегічне планування робимо», - підкреслив Володимир Бондаренко. Він наголосив, що дуже важливим також є розмежування функцій між органами виконавчої влади та напрацювання спільного бачення. «Центр Уряду – це не орган, а об’єднання функцій; це не централізація як така, а розмежування відповідальності», - зазначив він і додав, що це не лише спростить роботу, а й дозволить вивільнити час для більш ґрунтовного аналізу проблем та рішень.

За словами Держсекретаря, розподіл відповідальності – це також і нові підходи в роботі. Він нагадав, що в рамках реформування державної служби в Секретаріаті та міністерствах створюються нові структурні підрозділи. «Треба змінювати поняття державної служби і державного службовця», - підкреслив він. За його словами, передумовою для цього було і прийняття закону про державну службу, розмежування політичних посад і посад державної служби, відновлення інституту державних секретарів.

Крім того, за словами Володимира Бондаренка, дуже важливо у продовженні реформи державного управління покращувати комунікації з громадськістю у системі органів виконавчої влади.

Він підкреслив, що про рішення Уряду, його досягнення потрібно доносити доступною і зрозумілою мовою.