• In English
 • Власники земельних паїв у Запорізькій області отримали понад 960 млн грн орендної плати

  На сьогодні власники паїв у Запорізькій області отримали 960,56 млн грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок, що становить 95,5% від необхідної суми виплат. Середній розмір орендної плати у Запорізькій області становить 878,04 грн за гектар.

  На Запоріжжі суб’єкти господарювання уклали з власниками земельних часток (паїв) 171 689 договорів оренди на землі загальною площею 1,14 млн гектара. Переважну кількість ділянок власники віддали в оренду на термін 8-10 років. Нарахована плата за користування землею відповідно до укладених договорів становить понад 1 млрд гривень.

  Найближчим часом у Запорізькій області аграрії мають намір повністю розрахуватися з власниками земельних паїв. Розрахунки здійснюються переважно грошима – 68% (682,82 млн грн) виплат. Оплата сільськогосподарською продукцією становить 28% (286,42 млн грн) та послугами – 4% (36,58 млн грн).

  Довідково

  Відповідно до статті 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.