• In English
 • Включення жінок в економіку та реалізація їхнього лідерського потенціалу у професійній діяльності – суттєвий фактор росту ВВП, - Іванна Климпуш-Цинцадзе
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 02 листопада 2018 року о 19:22

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе виступила на тренінгу в рамках «Хаба партійних інновацій – Жінки» під час дискусійної платформи «Гендерна машинерія у державному управлінні».

  Основна мета «Хаба партійних інновацій – Жінки» – створення діалогового майданчика для жінок-представниць різних політичних партій з регіонів України для підвищення професійних та лідерських навичок, а також обміну досвідом.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що вперше у Плані дій Уряду на 2018 рік враховані гендерні пріоритети, на рівні держави затверджено Національний план дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW) та оновлено Національний план Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

  Віце-прем'єр-міністр розповіла, що за останній рік вже є певні зміни в міністерствах та відомствах у підходах до організації роботи, а також стійке переконання, що ідеї гендерної рівності найширше можуть бути втілені саме за допомогою державного механізму через систему державних структур та органів місцевого самоврядування.

  «Українське суспільство готове і прагне змін. Ми бачимо, що в ньому існує запит на більш збалансоване представництво жінок та чоловіків в органах влади, – зазначила Віце-прем'єр-міністр. – Потрібен час і освіта, щоб суспільство змінило своє ставлення до жінок і вони мали повноцінний доступ до участі у політиці, роботи у владних інституціях. Вкрай важливим на цьому шляху є розвінчування стереотипів та протидія маніпуляціям, пов’язаним з поняттям гендерної рівності. Рівність вигідна всім. Коли жінок буде більше у владі, на ключових керівних посадах, то і буде більше ухвалених прогресивних рішень».

  Про зміну суспільного сприйняття ролі жінки свідчать дані дослідження Національного демократичного інституту (НДІ). Згідно з результатами національного опитування, проведеного у 2018 році, 60% українців прагнуть більш збалансованого залучення чоловіків та жінок до політичного життя, і водночас лише 27% вважають нинішнє представництво жінок у Верховній Раді України достатнім. Також 49% українців вважають, що чоловіки та жінки мають бути однаково залучені до професійної діяльності.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе також зазначила, що включення жінок в економічну діяльність та реалізація лідерського потенціалу жінок у професійній діяльності є суттєвим фактором росту глобального ВВП.

  Довідково

  Тренінг в рамках «Хаба партійних інновацій – Жінки» проводиться 2-4 листопада 2018 року в м. Київ та включає навчальні сесії з питань участі жінок у політичному та суспільному житті, міжнародних стандартів у сфері гендерної рівності та державної політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, комунікації з виборцями, прозорості та підзвітності партій, внутрішньопартійної демократії та ефективного менеджменту, а також використовує інструмент Democracy Labs, розроблений International IDEA для впровадження інновацій та цифрових технологій в щоденну практику діяльності політичних партій.