• In English
 • Віктор Шеремета взяв участь у комітетських слуханнях щодо підтримки малих агровиробників

  29 травня за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин та за підтримки проекту ЄС SAPFI відбулися комітетські слухання на тему «Малі форми господарювання як основа сталого сільського розвитку в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом».

  Захід пройшов під головуванням заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Вадима Івченка, участь у якому взяли народні депутати, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета, представники міністерств України, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл, керівник Проекту SAFPI Джон Міллнз, керівник групи сільського господарства Групи підтримки ЄС України Маркус Клінглер, представники наукових інституцій та профільних асоціацій.

  Віктор Шеремета подякував за надану можливість обговорити важливі для української аграрної політики теми, зокрема підтримки малих сільгоспвиробників, а також європейським партнерам за підтримку сільського розвитку в Україні.

  «Наразі ми активно співпрацюємо з європейськими експертами щодо підтримки малих і середніх фермерських господарств. Одне із наших спільних напрацювань  – це створення Державного аграрного реєстру України, а у перспективі  – Платіжної агенції, що дозволить створити прозору систему розподілу державних коштів. Тобто державна підтримка стане ще доступнішою для малих сільгоспвиробників»,  – відзначив Віктор Шеремета.

  Заступник Міністра додав, що актуальним питанням є виведення фермерських господарств в окрему групу оподаткування, адже сьогодні як малі, так і великі форми господарювання знаходяться у «4-й пільговій групі оподаткування».

  Крім того, Віктор Шеремета наголосив на важливості прийняття законопроекту № 8236 про передачу фермерських земель постійного користування у власність фермерам, який сприятиме подальшому розвитку сільського господарства в Україні.