• In English
 • Відновлювана енергетика підвищує інвестиційну привабливість України

  Відновлювана енергетика підвищує інвестиційну привабливість України.

  На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Х ювілейному Українському енергетичному форумі-2019.

  На заході разом із бізнесом та експертами піднято актуальну тему – стан та подальший розвиток «чистої» електроенергетики, враховуючи запланований перехід на аукціони.

  Як відомо, за останні кілька років завдяки ефективним стимулам ми привернули значну увагу інвесторів до української «зеленої» енергетики, що у результаті дозволило:

  • збільшити частку «чистої» електроенергії до майже 9% у 2017 році;
  • залучити близько 1,2 млрд євро інвестицій у відновлювану електроенергетику;
  • стимулювати вітчизняне виробництво обладнання для об’єктів відновлюваної енергетики (наприклад, запуск найбільшого в Україні заводу із виробництва сонячних панелей у Вінниці);
  • інтегрувати в український ринок інновації (наприклад, теплоелектростанція на біомасі у Кам’янці-Подільському);
  • заохотити приватні домогосподарства до переходу на «чисту» енергію (майже 7,5 тис. родин користуються сонячними панелями потужністю майже 160 МВт) тощо.

  «Наразі час удосконалити систему стимулювання так, щоб примножити здобуті успіхи на шляху до енергонезалежності і водночас – зменшити цінове навантаження на кінцевого споживача», – підкреслив С.Савчук.

  Саме таку роль мають виконати аукціони. Відповідний законопроект від 05.12.2018 року № 8449-д вже схвалено Комітетом Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

  Важливо, що зазначений законопроект окреслює не лише майбутній механізм аукціонів, а й вирішує цілий комплекс питань щодо підготовки та реалізації «зелених» проектів.