• In English
 • Від 25 до 50% навчання на робочому місці, роботодавець оцінює учня та бере участь у відборі на навчання, – Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 19 вересня 2018 року о 18:01

  Уряд затвердив Концепцію дуальної освіти, що має на меті об‘єднати навчання та роботу в професійній і вищій освіті. Відповідний документ було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України сьогодні, 19 вересня 2018 року.

  Концепцію представила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Зокрема, вона підкреслила, що впровадження дуальної освіти допоможе подолати проблему зношеності на 60-100% обладнання у закладах вищої та професійної освіти, дасть змогу роботодавцям включитися у процес підготовки, а не перенавчати випускників, а також ефективніше використовувати часовий і фінансовий ресурс учнів, закладів, роботодавців.

  «Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях (на підприємствах, в установах та організаціях) для набуття певної кваліфікації. Як правило, це навчання відбувається на основі договору. Тобто фактично це система, що дозволить нам ще в процесі навчання будувати місток між роботодавцем та здобувачем освіти. Учні та студенти зможуть побачити на власні очі виробництво чи компанію, в якій в майбутньому зможуть працювати, навчитися роботі на сучасному обладнанні», – розповіла Лілія Гриневич.

  Концепція стала результатом 2,5 років обговорень між експертами, роботодавцями, закладами освіти та органами влади.

  Концепція дуальної форми здобуття освіти передбачає:

  •        модернізацію освітніх програм;

  •        підвищення якості підготовки фахівців;

  •        зближення освіти з вимогами ринку праці;

  •        посилення ролі та впливу роботодавців на освіту;

  •        підвищення мотивації до навчання серед учнів та студентів;

  •        ріст рівня зайнятості молоді;

  •        скорочення адаптаційного періоду випускників на роботі;

  •        підвищення конкурентоздатності працівників.

  «Усього цього ми плануємо досягти, зокрема, завдяки тому, що згідно з Концепцією дуальна форма освіти передбачатиме здобуття від 25% до 50% кредитів під час навчання не за партою, зубрячи теорію, а безпосередньо на робочому місці. Результати навчання оцінюватимуться і роботодавцем, і закладом освіти. Роботодавець братиме безпосередню участь у відборі учнів, що навчатимуться на програмі. Усе це значний крок уперед назустріч новому формату побудови відносин усередині освіти», – пояснила Міністр.

  Вона додала, що важливим внеском Концепції є закріплені на папері загальні зобов’язання закладів освіти, роботодавців, здобувачів освіти.

  «Це дозволить зробити відносини прозорими та зрозумілими, полегшить вироблення подальших документів, в яких прописуватимуться правила функціонування дуальної освіти в Україні. Зокрема, Концепція ляже в основу Закону «Про професійну освіту», Закону «Про зміни до Закону «Про вищу освіту», Положення «Про підготовку фахівців за дуальною формою здобуття освіти», – повідомила Лілія Гриневич.

  Детальніше за посиланням.

  Нагадуємо, що зараз ще триває вступна кампанія до закладів профосвіти – її було подовжено до 1 жовтня.