• In English
 • Василь Полуйко: У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, спрямовані на заборону жорстокого поводження з тваринами
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 30 березня 2018 року о 17:12

  У Верховній Раді України вже знаходяться законопроекти № 6598 та № 7267, спрямовані на заборону жорстокого поводження із тваринами. Про це повідомив заступник Міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко під час прес-конференції в Укрінформі, на якій йшлося про заборону в Україні діяльності дельфінаріїв та утримання в неволі морських ссавців, зокрема, дельфінів, китів-білуг, морських котиків і моржів.

  «На сьогодні у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, спрямовані на заборону жорстокого поводження з тваринами. Наше Міністерство готує свій законопроект, і всі вони покликані припинити жорстоке поводження з тваринами, а утримання дельфінів у дельфінаріях якраз і є одним із його елементів", - повідомив Василь Полуйко.

  Крім того, він зазначив, що у Мінприроди працюють над тим, щоб регламентувати процес ідентифікації диких тварин, які утримуються в умовах неволі. Для цього на рівні Кабінету Міністрів підготовлено кілька нормативних актів: Порядок отримання дозволу на утримання дикої тварини, Порядок реєстрації народжених у неволі диких тварин, Порядок ідентифікації та реєстрації диких тварин, які знаходяться в неволі, та сам Порядок їх утримання в умовах неволі.

  «Прийняття законопроектів і перелічених нормативних актів дозволить сформувати правове поле, яке буде чітко регламентувати утримання тварин в неволі і ми будемо розуміти, що дозволено робити, а що - ні", - розповів Василь Полуйко.

  Він зазначив, що Мінприроди у цих питаннях активно співпрацює з українськими та міжнародними зоозахисними організаціями.

  Довідково

  У Парламенті зареєстровано два законопроекти № 6598 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу») та № 7267 («Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження ідентифікації та реєстрації тварин з метою посилення відповідального поводження з ними»).