• In English
 • Вадим Черниш зустрівся з делегацією високопосадовців Європейського Союзу

  З метою детального вивчення ситуації в Приазов’ї, що склалася внаслідок блокади Російською Федерацією українських портів, делегація високопосадовців Європейського Союзу на чолі з Томасом Майр-Гартінгом, виконавчим директором з питань Європи та Центральної Азії Європейської служби зовнішньої дії, та Пітером Вагнером, керівником Групи підтримки України Єврокомісії зустрілася з Міністром з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом.

  Маріупольський та Бердянський торгові порти – єдині порти у Азовському морі, що забезпечують імпорт та експорт товарів зі Східної та Південно-Східної України.

  Через будівництво Російською Федерацією Керченського мосту (через Керченську протоку, що забезпечувала рух суден до українських портів), встановлення технічних обмежень для суден та подальше періодичне блокування Керченської протоки морські порти залишилися ізольовані, що призвело до розриву логістичних зв’язків та великих економічних втрат для регіону Приазов’я.

  "На сьогодні існує низка проблем, спричинених протиправними діями Російської Федерації. Незаконне будівництво мосту через Керченську протоку призвело до обмеження її пропускної спроможності - кораблів заввишки 33 метри. Це негативно впливає на роботу всього ланцюга: як терміналів, так і портів, а також судновласників, у яких є свої зобов’язання і які зазнають серйозних збитків через затримки.

  Через вибірковий принцип пропуску морських суден Російська Федерація блокує роботу українських портів у Маріуполі та Бердянську. Наразі в Україні є потреба у створенні нових логістичних ланцюгів, які б допомогли зменшити економічні збитки регіону Приазов’я, наприклад, будівництво дороги, що допоможе покращити перевезення товарів з Маріуполя та Бердянська до інших областей України", – зазначив Міністр.

  Вадим Черниш звернув увагу на діючі Уряду України та міжнародних партнерів проекти, спрямовані на підтримку постраждалого населення, а також запропонував нові напрями, які можуть покращити життя населення та дати поштовх для економічного зростання регіону і розвитку державно-приватного співробітництва.

   На завершення зустрічі представники делегації засвідчили свою підтримку Україні та сподівання на плідну співпрацю з Міністерством.