Вадим Черниш вручив 63-м родинам Маріуполя ключі від квартир

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та голова Маріупольської міської ради Вадим Бойченко вручили 63-м родинам (загалом 253 внутрішньо переміщені особи) ключі від квартир.

Вадим Черниш на церемонії вручення наголосив: «Ми використали досвід Грузії у вирішенні питань забезпечення житлом ВПО. У цьому питанні нам допомогли Перший віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко, Данська рада у справах біженців (DRC) та, звісно ж, громада Маріуполя».

ВПО отримують квартири в процесі відбору Комісією при міській раді, куди входять представники міської ради, громадськості, міжнародних партнерів. За допомогою прозорої та публічної процедури з використанням грузинського досвіду із 236 заявок обрано 63, тобто 253 внутрішньо переміщені особи отримали житло. Найближчим часом отримають квартири ще близько 40-ка родин.

Квартири закуплені за міський та державний бюджети у співфінансуванні в рівних частинах 50/50 (15 млн і 15 млн грн), і зараховані до фонду тимчасового житла Маріуполя.

Голова Маріупольської міськради Вадим Бойченко подякував Міністру Вадиму Чернишу за постійну ініціативу на державному і міжнародному рівні щодо покращення життя ВПО, які постраждали внаслідок збройної російської агресії на Сході України. Зокрема, він підкреслив внесок МТОТ у розробку та підтримку законодавчої бази для отримання державних субвенцій на житло для ВПО. Вадим Бойченко наголосив: «Маріуполь демонструє впевненість всій країні, що навіть у післявоєнних умовах і поруч з лінією розмежування можливо розвиватись і стати однією із найуспішніших громад. І тут ми продовжуємо боротьбу за тих людей, які вимушені були залишитись на тимчасово окупованій території, показуючи сильний, захищений, успішний і безпечний Маріуполь, а також дбаючи всією громадою про внутрішньо переміщених осіб».

Водночас Вадим Черниш підкреслив, що «на прикладі Маріуполя, однієї із найуспішніших громад, в якій реалізується величезна кількість соціальних і бізнес проектів, ми бачимо постійну увагу з боку центральних органів виконавчої влади, народних депутатів, міжнародних організацій, інвесторів. Це означає, що ми віримо і дбаємо про людей».

Вадим Черниш і Вадим Бойченко відвідали родини ВПО, які сьогодні отримали квартири: родину із Широкіно (6 осіб), один із синів інвалід І групи – під час обстрілу бойовиками отримав поранення, та родину доцента Донецького державного університету, яка виховує 4-х дітей. Важливо зазначити, що молодша дівчинка народилася в Маріуполі, вже після вимушеного переїзду сім’ї з Донецьку у 2017 році, а це означає, що в людях живе віра в майбутнє, в Україну і є розуміння гарантій турботи держави.

Довідково 

У 2018 р. в Державному бюджеті закладено 34 млн грн, які можуть бути використані для придбання тимчасового житла для переселенців. Ця сума може бути збільшена вдвічі до 68 млн грн за рахунок співфінансування органами місцевого самоврядування. Комісія при МТОТ вже провела попередній відбір заявок від органів місцевого самоврядування, наступний крок – прийняття рішення Урядом України.

За кошти субвенції (50%/50% співфінансування з державного та місцевого бюджетів) також планується закупити обладнання для видачі паспортів жителям сходу України, які проживають поблизу ліні розмежування. У минулому році за кошти субвенції таке обладнання вже було закуплено в 2 містах Донбасу. Окрім того, в 2017 році придбані перші квартири для тимчасового проживання ВПО в Покровську Донецької області.

Внутрішньо переміщені особи отримують квартири в процесі відбору Комісією при міській раді, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2017 р. № 769 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України».

22 травня у Маріуполі Донецької області відбулося засідання Комісії, рішенням якої розподілено 63 квартири, відповідно, задоволено заявки 63 сімей та забезпечено житлом 253 особи. Всього Комісією було розглянуто 244 заявки.