• In English
 • Вадим Черниш: Попередження населення про забруднені мінами території та допомога постраждалим – те, що потрібно робити прямо зараз

  Яким чином відбувається розмінування Донбасу, яку допомогу можуть отримати постраждалі від вибуху мін, скільки грошей виділяється на розмінування та про інші питання говорили в ефірі телеканалу «UA: Донбас» Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш та координатор громадської організації «Проліска» Євген Каплін.

  Вадим Черниш окреслив етапи протимінної діяльності і зазначив, що весь комплекс дій займає багато часу і серед всіх аспектів протимінної діяльності розмінування – це фінальний етап з очищення території,  яке повністю неможливе в умовах конфлікту, який триває. З огляду на таку ситуацію, першочерговим і невідкладним завданням є здійснення заходів щодо попередження місцевого населення про забруднені мінами території, маркування цих територій, проведення навчання, особливо для дітей та юнацтва в навчальних закладах. Важливим питанням є надання допомоги постраждалим від вибухів мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП).

  За його словами, МТОТ у тісній співпраці з Громадською організацією «Проліска» за підтримки Уряду Швейцарії розпочинає реалізацію проекту «Допомогa особам, що постраждали від мін та вибухонебезпечних залишків війни».

  Проектом передбачається підтримка осіб, що постраждали від мін та ВЗВ, у грошовій формі, яка може спрямовуватися на придбання необхідних ліків, оплату послуг з медичної, фізичної та психологічної реабілітації, професійної перекваліфікації та інших заходів, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму.

  Проект є пілотним, і для України це перша цільова допомога для постраждалих осіб. Загалом бюджет проекту близько 500 тис. грн.

  Важливо зазначити, що ГО «Проліска» буде реалізувати заходи в рамках проекту безкоштовно, тобто всі виділені кошти підуть на допомогу постраждалим.

  Довідково

  Україна входить у 5-ку країн за кількістю жертв серед цивільних від наземних мін, а за різними оцінками потенційно небезпечними територіями по обидві сторони розмежування в районі конфлікту на сході України називається близько 7 тис. кв. км. За даними, отриманими від громад на сході України, за період збройного конфлікту від мін та ВЗВ загинули щонайменше 977 цивільних осіб та 1528 – отримали поранення.