• In English
 • В Уряді працюють над створенням нових інструментів управління державною власністю, - Олександр Саєнко
  Служба Міністра Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 лютого 2019 року о 12:48

  Уряд України працює над створенням нових, якісних інструментів управління державною власністю, використовуючи практики розвинених країн світу, - повідомив Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.

  «У сфері корпоративного управління дуже важливо якісно змінити систему управління державними підприємствами. Ми створили Номінаційний комітет, який відповідає за процес рекрутингу професійного менеджменту і членів незалежних наглядових рад, й маємо за результатами 2018 року вже п’ять успішних кейсів формування професійних і незалежних наглядових рад», - сказав він, виступаючи на 15 Щорічній інвестиційній конференції Dragon Capital 12 лютого.

  На думку Міністра, важливо розуміти, як трансформувати інструменти управління державними об’єктами, оскільки на сьогодні держава має у власності понад 3,5 тисячі державних підприємств.

  «Міністерства зараз керують напряму цими підприємствами. Враховуючи загальну кількість підприємств, ми маємо надвелике навантаження на міністерства. Тільки Міністерство економічного розвитку і торгівлі управляє понад 500 держпідприємствами. Ми бачимо своє завдання в тому, щоб розвантажити міністерства і забезпечити можливість сфокусуватися на розробці політики», - наголосив Олександр Саєнко.

  Він підкреслив, що функція контролю за державними активами має бути передана до новостворених наглядових рад, а міністерства повинні через політики власності встановити певні завдання для підприємства та KPI для його менеджменту.

  «Україна має великий сектор державних підприємств, і його потрібно зменшувати. Потрібно почати ефективний процес приватизації. Завдячуючи Верховній Раді, ми маємо дуже ефективний закон про приватизацію, який дав важливі інструменти захисту прав інвесторів. Більшість інвесторів зацікавлені у використанні англійського права, яке найбільше захищає права сторін, і новий закон дав таку можливість», - резюмував Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко.