• In English
 • В Україні створено потужну систему територіальної оборони
  Міністерство оборони України, опубліковано 22 грудня 2018 року о 13:16

  Під час проведення навчань з територіальної оборони, які завершилися нещодавно, відпрацьовувалися основні питання застосування підрозділів до виконання завдань за призначенням щодо посилення охорони ділянок державного кордону, забезпечення функціонування органів державної влади, розгортання військ (сил), ізоляції району бойових дій, оборони важливих об’єктів та комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами противника, ведення бойових дій в населеному пункті та лісовій місцевості.

  Велику роль та допомогу в організації та проведення навчань на території Чернігівської, Харківської, Херсонської та Сумської областей надали органи державної влади та місцевого самоврядування. Завдяки їх підтримці вдалося в повному обсязі уникнути проблемних питань щодо забезпечення формою одягу, продуктами харчування, засобами зв’язку, транспортом, паливо-мастильними матеріалами та іншими матеріально-технічними засобами.

  «У сучасній системі територіальної оборони України важливу роль відіграє саме організація взаємодії з громадськими формуваннями з питань їх підготовки, формування та забезпечення», - акцентував увагу начальник відділу взаємодії управління територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України полковник Андрій Бевзюк.

  За його словами, під час проведення навчань представники громадських організацій надавали загальну методичну допомогу, залучаючи інструкторів – учасників АТО для занять з індивідуальної підготовки по предметах базової загальновійськової підготовки.

  Також для підготовки військовозобов’язаних та резервістів бригад територіальної оборони Командування Сухопутних військ започатковано заходи “Єдиного стрілецького дня”, які проводилися у вихідні дні за планами обласних (районних) військових комісаріатів з приписним складом підрозділів бригад територіальної оборони на добровільній та безоплатній основі.

  «На теперішній час в Україні створено потужну систему територіальної оборони, сила якої полягає в поєднанні військової та цивільної складових у захисті Батьківщини. Саме створення бригад територіальної оборони, залучення та підготовка мотивованих і патріотично налаштованих громадян дасть можливість сформувати простір безпеки в Україні, гарантувати мирне життя та сприятиме суттєвому підвищенню обороноздатності нашої держави», – наголосив полковник Андрій Бевзюк.