• In English
 • В Україні стартував GoCamp: сотні волонтерів з 50 країн світу допомагатимуть школярам вчити іноземні мови
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 07 червня 2019 року о 17:56

  Вже з 9 червня сотні іноземних волонтерів з 50 країн світу почнуть працювати у пришкільних мовних таборах GoCamp – їх створюють на базі міських та сільських українських шкіл. Волонтери безкоштовно допомагатимуть учням долати мовні бар’єри, швидко адаптуватися до багатокультурного середовища, розвивати креативність та толерантність.

  Відкриття програми відбулось сьогодні, 7 червня 2019 року, за участі заступника Міністра освіти і науки Вадима Карандія.

  “Коли ми разом ініціювали створення GoCamp, то розуміли, що мовні табори це не мета, а спосіб вивчення мови. І це дійсно є важливим для сучасної молоді, адже, наприклад, англійська – це мова бізнесу та інновацій, без яких неможливо уявити розвиток держави. Крім того, уміння вільно спілкуватися іноземними мовами є однією з компетентностей, якою має володіти випускник Нової української школи. Тому ми вдячні всім волонтерам, які вирішили допомогти нам у реалізації цього завдання”, – зазначив Вадим Карандій.

  До роботи таборів також залучать місцевих педагогів. У співпраці з волонтерами вони опановуватимуть сучасні методики викладання іноземних мов та вчитимуться заохочувати дітей до пізнання світу. Разом з тим учителі допомагатимуть волонтерам проводити різні активності, навчальні заняття, спілкуватися з учнями різного віку.

  Планується, що табори працюватимуть до 21 червня 2019 року.

  Під час відкриття проєкту GoCamp у Києві учасники створили масштабний арт-об'єкт – велику мапу світу. Вона стала символом того, що Україна відкрита до співпраці та рада вітати іноземних гостей.

  “Побудувати сильну та впізнавану в різних куточках світу волонтерсько-освітню програму GoCamp було б неможливо без підтримки потужних дипломатичних структур. Наша спільна місія, аби в кожному маленькому українському містечку чи селі були діти-випускники GoCamp, які говорять зі світом однією мовою та розбудовують успішну Україну”, - зауважила директорка ГО “Global Office” Оксана Нечипоренко.

  Довідково

  GoCamp – це найбільша волонтерська ініціатива у Східній Європі, яка покликана навчити дітей долати мовні бар'єри та вірити у власні сили.

  Пілотний проєкт GoCamp стартував у 2016 році. Тоді у ньому взяли участь 9 тис. дітей із 126 українських шкіл. Загалом за 4 роки проєкту близько 1 тис волонтерів з різних країн світу відвідали Україну для роботи в таборах.