• In English
 • В Україні сформовано першу басейнову раду
  Міністерство екології та природних ресурсів України, опубліковано 25 вересня 2018 року о 09:13

  24 вересня 2018 року членами установчих зборів водного господарства басейну Сіверського Донця була сформована басейнова рада Сіверського Донця та нижнього Дону.

  Басейнова рада сформована в рамках впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.

  Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка плану управління річковим басейном.

  «Сіверський Донець - головна водна артерія Східної України. Тепер питаннями екології водойм займатимуться не точково і всі окремо, а цілісно і комплексно представники всього басейну річки. Ця історична подія дає впевненість, що дієві зміни у водній галузі відбуваються і кращі європейські практики поступово впроваджуються і в Україні», - коментує дану подію заступник Міністра екології та природних ресурсів України Микола Кузьо.

  Членами басейнової ради обрано 36 кандидатур. І до її складу увійшли представники різних організацій, які мають безпосереднє відношення до водного господарства басейну Сіверського Донця та нижнього Дону. Це представники промисловості, сільського господарства, житлово-комунального господарства, неурядових організації, науковці та інші.

  Нові члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси трьох областей - Донецької, Луганської та Харківської.

  Присутніми було розглянуто проект Положення про басейнову раду Сіверського Донця та нижнього Дону як основного документа, за яким працюватиме рада протягом наступних 5 років.

  Головою басейнової ради обрано Олександра Лихача, заступника директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Заступником голови басейнової ради обрано Сергія Трофанчука - начальника Сіверсько-донецького БУВР. Крім того, сформовано секретаріат басейнової ради.