• In English
 • В Одесі запустили туристичну поліцію
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 30 травня 2018 року о 15:17

  В Одесі запустили туристичну поліцію. Вона працюватиме з 1 червня до закінчення туристичного сезону – 30 вересня. Сьогодні, 30 травня, на території курортного комплексу «Аркадія» в Одесі відкрилася перша станція туристичної поліції. У заході взяли участь заступник Міністра внутрішніх справ Вадим Троян, начальник Головного управління Нацполіції Одеської області Дмитро Головін, радник Міністра внутрішніх справ Євген Терехов.

  «Спеціально для охорони публічного порядку в курортних зонах Одеси та Одеської області ми запустили групи туристичної поліції. Вони працюватимуть з 1 червня до закінчення туристичного сезону – 30 вересня. Поліцейські надаватимуть консультації та допомогу відпочиваючим, реєструватимуть скарги громадян щодо пошкодження та зникнення майна, аналізуватимуть оперативну ситуацію в місцях скупчення туристів», - зауважив Вадим Троян.

  Він зазначив, що щороку Одеську область відвідують понад шість мільйонів туристів та відпочиваючих.

  «Ми говоримо не лише про українців, а й про іноземців. Всі працівники груп обізнані про законодавство щодо іноземних громадян, міграційних процедур та візових обмежень», - наголосив заступник Міністра внутрішніх справ.

  Начальник Головного управління Нацполіції Одеської області Дмитро Головін повідомив, що минулого року проект туристичної поліції працював на ділянці «Ланжерон-Аркадія» у пілотному режимі.

  «Він продемонстрував свою ефективність. Групи туристичної поліції розкрили 38 кримінальних порушень, виявили трьох неповнолітніх, що самовільно залишили місце свого мешкання, затримали іноземного громадянина, який перебував у розшуку», - сказав він.

  Вадим Троян також сказав, що надалі планується масштабування підрозділу на територію всіх курортних зон України.

  «Цього року ми плануємо відкрити ще шість таких станцій у Одесі та Одеській області. Всього на Одещині їх буде 15. Також планується відкриття таких станцій у інших курортних зонах країни», - додав він.