• In English
 • В Інституті Військово-Морських Сил підбили підсумки виконання заходів програми НАТО DEEP за 2018 рік
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 грудня 2018 року о 15:25

  На базі Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» відбулася робоча зустріч між представниками Міністерства оборони України та іноземною делегацією з удосконалення військової освіти (DEEP).

  У заході взяли участь перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак та директор Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP) Маріуш Соліс.

  В ході зустрічі було підбито підсумки співпраці протягом 2018 року та визначені напрямки та форми подальшого співробітництва у сфері реформування та розвитку української військової освіти.

  Метою заходу було підбиття підсумків поточного року та обговорення напрямків співпраці на 2019-2020 роки, з огляду на потребу нарощування підготовки фахівців ВМС та з урахуванням загострення безпекової ситуації в акваторії Чорного і Азовського морів.

  Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак наголосив на тому, що наявність підготовлених кадрів дає можливість протистояти ворогу. Представник оборонного відомства зазначив, що впровадження стандартів Альянсу в навчально-виховний процес та поглиблене вивчення англійської мови є ключем до успішної підготовки українських військових моряків за стандартами НАТО.

  «Програма НАТО DEEP за поточний рік виконана в повному обсязі. Доказом цього є проходження стажування наших курсантів у військово-морських навчальних закладах та на кораблях країн-членів і країн-партнерів Альянсу, проведення спільних навчань, - зазначив тимчасово виконуючий обов`язки начальника Інституту Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Ростислав Шаров. - Завдяки рекомендаціям іноземних колег ми вдосконалили ряд спеціальностей та спеціалізацій відповідно до  стандартів НАТО, виключили з навчальних планів дисципліни, що не були пов`язані з підготовкою фахівців Військово-Морських Сил».

  За результатами зустрічі представники сторін визначили основні напрямки та форми подальшого співробітництва у сфері реформування та розвитку української військової освіти. Голова іноземної делегації особисто наголосив на намірах подальшої співпраці та наданню всебічної допомоги у рамках програми НАТО DEEP. Особовому складу Інституту Військово-Морських Сил, який нещодавно закінчив курси англійської мови на базі Академії ВМС Республіки Болгарія, було вручено відповідні сертифікати. Також іноземна делегація оглянула навчально-матеріальну базу вишу.